سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی با رئیس ستاد اقامه نماز کشور دیدار کرد

۱۲ آبان ۱۳۹۵ | ۱۳:۲۶ کد : ۱۲۱۳۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۹۶
دکترمحمدحسین امید سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی، معاونان، مدیران و رئیس واحد استانی مرکزی این دانشگاه با حجت الاسلام والمسلمین قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور دیدارکرد. به گزارش روابط عمومی و...
دکترمحمدحسین امید سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی، معاونان، مدیران و رئیس واحد استانی مرکزی این دانشگاه با حجت الاسلام والمسلمین قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور دیدارکرد.
 به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترامید دراین دیدار گفت: مدرک گرایی در جامعه یکی از دلایل رشد بیکاری به شمار می رود.
 وی افزود: دو مقطعی بودن نظام آموزشی دانشگاه، کمیت گرایی در سیستم نظام آموزش عالی کشور درسال های گذشته و کمبود مدرسان متخصص از دلایلی است که دانشگاه جامع علمی کاربردی را از رسالت اصلی خود دور ساخته است.
 سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی تاکید کرد: درحال حاضر تمام سعی ما براین است که با ارتقاء کیفیت فعالیت ها، دانشگاه به مسیر اصلی خود و اهداف تعیین شده در اساسنامه بازگردد.
 دکترامید اضافه کرد: در دانشگاه ها 70 درصد مباحث به صورت تئوری ارائه می شود و کمتر از 30 درصد کاربردی و عملیاتی است در حالی که دراین دانشگاه باید بیش از 70 درصد مباحث به صورت کاربردی و عملیاتی ارائه شود.
 وی عنوان کرد: در دنیا حدود 18 هزار شغل وجود دارد در حالی که در ایران تنها حدود 3 هزار شغل شناخته شده است و اگر بتوانیم 5 هزار شغل جدید بر اساس شرایط اقلیمی و فرهنگ خود ایجاد کنیم می توانیم تا حد زیادی در کاهش بیکاری کشور موثر باشیم.
سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی خاطرنشان کرد: این دانشگاه می تواند در کوتاه ترین زمان ممکن برای یک شغل، رشته تعریف کند و اقدام به جذب دانشجو کند و طی حدود 2 سال برای این شغل کاردان تربیت کند.
 دکتر امید تاکید کرد: این امر همان پویایی دانشگاه است و از خصیصه های اصلی آن به شمار می رود که می تواند براساس نیاز موجود در کشور و نیازهای اقشار و اصناف مختلف جامعه ابتکار عمل داشته باشد و برای رفع مشکلات موجود گام بردارد.