سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی :مراکز دانشگاه جامع علمی کاربردی منطقه بندی می شوند

۲۹ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۴:۳۸ کد : ۱۲۱۲۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۰۸
دکتر محمدحسین امید سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی از منطقه بندی مراکز این دانشگاه خبرداد و گفت: براساس این طرح، مراکز دانشگاه به ده منطقه تقسیم بندی می شوند.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر ام...
دکتر محمدحسین امید سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی از منطقه بندی مراکز این دانشگاه خبرداد و گفت: براساس این طرح، مراکز دانشگاه به ده منطقه تقسیم بندی می شوند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر امید در نشستی با رؤسای مراکز دانشگاه جامع علمی کاربردی استان یزد گفت: مشکلات موجود در واحدهای استانی و مراکز این دانشگاه در نقاط مختلف کشور از شباهت‌های زیادی برخوردار است و دانشگاه درصدد برطرف کردن این مشکلات است.
وی با انتقاد از نگرش کمیت‌گرایانه در گسترش مراکز آموزش عالی در سال های اخیر تأکید کرد: این مسئله موجب کم توجهی به کیفیت در آموزش و موضوع مهارت آموزی شده است.
سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی اظهار داشت: خوشبختانه تمایل به مدرگ‌گرایی در جامعه رو به کاهش است و این یک فرصت  خیلی خوب برای توجه به مهارت آموزی است که مراکز علمی کاربردی  باید حد اکثر استفاده از آن را ببرند .
دکتر امید اضافه کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی با هدف مهارت آموزی  وبا نگاه به بازار کار تأسیس شده است و بزرگ ترین مزیت این دانشگاه نسبت به سایر دانشگاه ها انعطاف‌پذیری و سرعت عمل در تصویب رشته‌های جدید و یا لغو رشته‌های غیر ضروری برای تطبیق با بازار کار است.
وی به منطقه بندی دانشگاه جامع علمی کاربردی در کشور اشاره کرد و گفت: براساس این طرح مراکز این دانشگاه به ده منطقه تقسیم بندی می شوند.
سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی خاطرنشان کرد: اجرای طرح منطقه بندی دانشگاه موجب تسهیل در بررسی نیازها، مشکلات و برنامه‌ریزی برای رفع موانع می‌شود.
دکتر امید گفت: از دیگر مزایای اجرای طرح منطقه بندی در این دانشگاه تسهیل تصویب رشته‌های مورد نیاز دانشگاه متناسب با بازار کار منطقه‌ای خواهد بود.
وی تأکید کرد: همچنین سازمان مرکزی این دانشگاه برنامه‌هایی برای سطح بندی مراکز پیش‌بینی کرده و براین اساس تداوم کار مراکز این دانشگاه به نحوه عملکرد آنها در زمینه‌های مختلف بستگی خواهد داشت .
سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی عنوان کرد: دامنه اختیارات رؤسای واحدهای استانی و مراکز آموزش علمی کاربردی نیز در آینده نزدیک گسترش خواهد یافت.
دکتر امید در پایان به پتانسیل و ظرفیت بالای استان یزد اشاره کرد و گفت: مراکز علمی کاربردی این استان براساس درخواست رشته‌های جدید با توجه به نیاز بازار کار استان یزد می‌توانند در کمک به اقتصاد کشور شریک باشند.