سرپرست دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته : لازمه گذار از مشکلات، وفاق، اراده جمعی، تلاش و صبر می باشد

۲۳ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۲:۰۰ کد : ۱۲۱۱۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۹۶
با حضور دکتر محمد میرزایی سرپرست دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته اولین جلسه هم‌اندیشی با اعضای هیئت علمی این دانشگاه برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در ابتدای این جلسه دکتر ...
با حضور دکتر محمد میرزایی سرپرست دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته اولین جلسه هم‌اندیشی با اعضای هیئت علمی این دانشگاه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در ابتدای این جلسه دکتر میرزایی ضمن بیان تاریخچه و اهداف تاسیس مرکز بین المللی علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی از زحمات مدیریت سابق دانشگاه تقدیر کرد.
وی در ادامه جلسه خط مشی‌ها، سیاست ها و اولویت‌های پیش رو را تبیین کرد و اظهار داشت: استقرار پژوهشگاه علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی، پارک علم و فناوری و دانشگاه تحصیلات تکمیلی در مجموعه پردیس دانش فرصت کم‌نظیری است که بالفعل کردن قابلیت‌ها وتوانمندی‌های آنها، مستلزم یکپارچگی و تلاش در تکمیل زنجیره تولید علم تا ثروت با حفظ ساختار سازمانی با توجه به رسالت تعریف شده سه مجموعه فوق الذکر می‌باشد.
دکتر میرزایی پارک علم و فناوری را حلقه واسطه دانش و صنعت برشمرد و افزود: از مهم ترین وظایف عرصه های علمی رفع مشکلات و پاسخگویی به نیازهای جامعه بالاخص در عرصه‌های مختلف می‌باشد که از جایگاه پارک علم و فناوری می‌توان این جهت‌گیری را به خوبی رصد کرد.
وی در خصوص ایجاد شرکت‌های دانش بنیان توسط اعضای هیئت علمی گفت: این شرکت‌ها بر مبنای دانش فنی و تخصصی شکل می‌گیرند و در مقایسه با سایر بخش‌های صنعت دارای ویژگیهای خاصی می‌باشند و قابلیت جذب افراد تحصیل کرده و ایجاد اشتغال برای آنها را دارند.
سرپرست  دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته با برشمردن پاره ای از مشکلات فعلی در سطح واحدهای مختلف لزوم گذار از این وضعیت را وفاق، اراده جمعی، تلاش و صبر کلیه اعضای هیئت علمی و کارکنان دانست.
گفتنی است در ادامه جلسه اعضای هیئت علمی به ارائه نظرات و دیدگاه های خود پرداختند.