سرپرست دانشگاه پیام نور: نیروهای انسانی دانشگاه باید از رشد، تعالی و تکریم بهره مند شوند

۱۳ دی ۱۳۹۳ | ۱۵:۲۷ کد : ۱۲۱۱۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۱۰
دکتر محمد علی سرلک با عنوان اینکه عملکرد هر مجموعه ای را نیروی انسانی آن رقم می زند، اظهار داشت: دو خصیصه ؛ «توان» و «تمایل » در عملکرد نیروی انسانی بسیار موثر است و ما باید کاری کنیم که نیروی انسان...
دکتر محمد علی سرلک با عنوان اینکه عملکرد هر مجموعه ای را نیروی انسانی آن رقم می زند، اظهار داشت: دو خصیصه ؛ «توان» و «تمایل » در عملکرد نیروی انسانی بسیار موثر است و ما باید کاری کنیم که نیروی انسانی دانشگاه بتواند از رشد، تعالی و تکریم لازم بهره مند شود.
سرپرست دانشگاه پیام نور در مراسم تودیع و معارفه رئیس سابق دانشگاه و سرپرست جدید دانشگاه پیام نور اظهار داشت: زمانی می توانیم به اهداف مورد نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و به ویژه دکتر فرهادی دست یابیم که ضمن بهره مندی از افراد توانمند ، انگیزه لازم را در آنها ایجاد کنیم.
دکتر سرلک با اشاره به برنامه های مورد نظر وزارت علوم گفت: «کاهش هزینه های تحصیلی»، «جلوگیری از مهاجرت بی رویه دانشجویان»، «فراگیری نظام آموزش عالی در قالب استفاده بهینه از ظرفیت های کشور»،« تبدیل دانشگاه پیام نور به دانشگاه تخصصی مجازی» و « بهره گیری از فناوری های ارتباطی جهت تحت پوشش قراردادن فارسی زبانان شاغل به تحصیل در اقصی نقاط جهان» از جمله مواردی است که دکتر فرهادی بر آن تاکید داشته و باید درجهت تحقق آن اهتمام ورزیم.
وی با عنوان اینکه اگر انگیزه لازم در سیستم دانشگاه وجود نداشته باشد نمی توانیم به اهداف مورد نظر دست یابیم،  تصریح کرد: امید است بتوانیم با همکاری و همدلی به لحاظ مادی و معنوی و در چارچوب محدودیت ها ، انگیزه لازم را در افراد ایجاد کنیم .
دکتر سرلک ضمن تاکید بر لزوم استفاده از خرد جمعی در فراهم ساختن زیرساخت های لازم گفت: هر کدام از اعضای این خانواده بزرگ دارای وسعت دیدی است که امید است بتوانیم از این دیدگاه های ارزشمند در خدمت به دانشگاه و دستیابی به اهداف آن بهره مند شویم و برند دانشگاه پیام نور را ارتقا بخشیم.
سرپرست دانشگاه پیام نور همچنین  ضمن قدردانی از عزم خانواده بزرگ دانشگاه پیام نور برای درخواست سپردن سکان مدیریت دانشگاه به عضوی از این دانشگاه گفت: کار بزرگ دکتر فراهانی که نگاه مدیریتی را از بیرون به درون تغییر داد قابل تقدیر است و امید است که این نگاه به یک سنت پایدار تبدیل شود چرا که یکی از مطالبات بزرگ دانشگاه پیام نور همواره همین بوده که اعلام کند به این بلوغ رسیده که بتواند سکاندار باشد.
وی همچنین از اعتماد دکتر فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به خانواده پیام نور تشکر کرد و گفت: اعضای خانواده دانشگاه پیام نور توانمندی لازم را برای اداره این دانشگاه دارند و امید است این سنت ادامه یابد.
دکتر سرلک با عنوان اینکه دکتر فراهانی در یک دوره بی ثباتی توانست با مدیریت و تدبیر، ثبات و آرامش را به دانشگاه برگرداند، از زحمات دکتر فراهانی و تیم مدیریتی تشکر کرد.
سرپرست دانشگاه پیام نور همچنین ضمن تقدیر از زحمات و تلاش خالصانه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور ابراز امیدواری کرد که از الطاف و پشتیبانی این نهاد کماکان بهره مند شویم.
دکتر فراهانی سرپرست سابق دانشگاه پیام نور نیز در این مراسم ضمن قدردانی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به دلیل استمرار اعتماد به بدنه دانشگاه پیام نور برای سکانداری این دانشگاه اظهار داشت: دکتر سرلک از لحاظ رتبه علمی ، حسن خلق، تعامل اجتماعی و محبوبیت سرمایه ای برای دانشگاه خواهند بود .
حجت الاسلام دکتر جمشیدی راد مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور نیز در این مراسم ضمن تبریک انتصاب شایسته دکتر سرلک به عنوان سرپرست دانشگاه پیام نور، با اشاره به حماسه 9 دی اظهار داشت: بصیرت بال بسیار مهمی است برای کسی که می خواهد به رشد و بالندگی برسد.
وی با اشاره به تکرار واژه بصیرت در قرآن اظهار داشت: تکرار این واژه درقرآن بر «معرفت و درک»، «تمسک به قرآن و عترت» ، «درک عمیق و عقلانیت گرا با توجه به مکان و زمان» و « ولایت مداری» تاکید دارد .