سرپرست دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره): در پذیرش دانشجویان غیر ایرانی باید بستر مناسب آموزشی و رفاهی فراهم شود

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ | ۱۱:۱۱ کد : ۱۲۰۹۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۷۵
<div dir="None">دکتر سید ابوالحسن نائینی سرپرست دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) باتشریح اهداف این دانشگاه در جذب دانشجویان غیر ایرانی گفت: در پذیرش دانشجویان غیر ایرانی باید بستر مناسب آموزشی و رفاهی فراهم شود.</div> <span id="ms-rterangepaste-start"></span><div>ب</div> ...
دکتر سید ابوالحسن نائینی سرپرست دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) باتشریح اهداف این دانشگاه در جذب دانشجویان غیر ایرانی گفت: در پذیرش دانشجویان غیر ایرانی باید بستر مناسب آموزشی و رفاهی فراهم شود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر نائینی در دیدار با مسیولان دانشجویان غیر ایرانی وزارت علوم ،  با اشاره به ضرورت اصلاح ساختاری در نحوه پذیرش و سیستم جذب بر بازنگری در برنامه ریزی درسی و آموزشی دانشجویان تاکید کرد و افزود: برنامه ریزی آموزشی باید به گونه ای تنظیم شود که دانشجویان در زمان مشخص و مناسب وارد و فارغ التحصیل شوند و در جذب دانشجو تناسب ملیت دانشجویان رعایت شده و سعی شود دانشجویان با شرط معدل بالا جذب شوند.
همچنین در این نشست در زمینه ایجاد هماهنگی بیشتر بین وزارت علوم و دانشگاه بین المللی امام خمینی در راستای انسجام و وحدت رویه نحوه انتخاب، جذب، هدایت تحصیلی و ارائه خدمات آموزشی، فرهنگی و رفاهی توافق به عمل آمد و مقرر شد زمان جذب دانشجو به طور متمرکز در شهریور ماه هر سال صورت گیرد.
همچنین مقرر شد که در راستای اجرای برنامه های فرهنگی شایسته و مناسب ویژه دانشجویان غیر ایرانی با راه اندازی معاونت فرهنگی فعالیت های بیشتری انجام شود و مسئولان وزارت علوم نیز در زمینه تامین هزینه و همکاری با دانشگاه ابراز آمادگی کردند.
بر پایه این گزارش مسئولان وزارت علوم از مرکز آموزش زبان فارسی و سرپرستی دانشجویان غیر ایرانی، واحدهای مختلف مرکز، آزمایشگاه ها، کلاس های درس و خوابگاه های مرکزی دانشجویان دختر و پسر غیر ایرانی این دانشگاه بازدید کردند.
گفتنی است در این دیدار که با حضور دکتر حاج جباری مدیرکل اداره دانشجویان غیر ایرانی، حسنوندیان، معاون مدیرکل اداره دانشجویان غیر ایرانی و مهد خانی مدیر فرهنگی دانشجویان غیر ایرانی برگزار شد، پیرامون مسائل و مشکلات آموزشی، فرهنگی، رفاهی و همچنین هزینه و شهریه دانشجویان غیر ایرانی بحث و تبادل نظر شد.