سرپرست دانشگاه اردکان از اجرای سه طرح عمرانی در این دانشگاه خبر داد

۱۱ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۳:۰۵ کد : ۱۲۰۸۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۶۸
دکترحسین غفوری چرخابی سرپرست دانشگاه اردکان از احداث دو دانشکده و یک باب خوابگاه جدید به با ظرفیت 300 نفر در دانشگاه اردکان خبر داد و گفت: با بهره برداری از این طرح ها تا یک ساله آینده در مجموع 8650...
سرپرست دانشگاه اردکان از اجرای سه طرح عمرانی در این دانشگاه خبر داد
دکترحسین غفوری چرخابی سرپرست دانشگاه اردکان از احداث دو دانشکده و یک باب خوابگاه جدید به با ظرفیت 300 نفر در دانشگاه اردکان خبر داد و گفت: با بهره برداری از این طرح ها تا یک ساله آینده در مجموع 8650 مترمربع به فضاهای آموزشی و رفاهی این مجموعه افزوده می شود.
به گزاش روابط عمومی وزارت علوم،  دکترحسین غفوری چرخابی ضمن تبریک هفته دولت افزود: با همراهی و نیت خداپسندانه خیر اردکانی حاج جلال تقوی‌زاده، یک باب خوابگاه دانشجویی با ظرفیت 300 دانشجو و در زیربنای 3 هزار مترمربع در سه طبقه در حال احداث است.
وی تصریح کرد: این خیر نیکوکار تقبل کرده تا در کنار این خوابگاه، ساختمان دانشکده دامپزشکی را نیز احداث کند.
سرپرست دانشگاه اردکان با بیان اینکه برای ساخت خوابگاه و دانشکده دامپزشکی اعتباری بالغ بر 30 میلیارد ریال پیش‌بینی شده، از همه خیران و نیکوکاران استان یزد و شهرستان اردکان خواست تا در طرح‌های عمرانی و آموزشی این دانشگاه که یکی از مهم‌ترین مراکز آموزش عالی استان به شمار می‌رود، مشارکت کنند.
وی با بیان اینکه ساختمان خوابگاه خیری تقوی‌زاده تا یک سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید خاطر نشان کرد: ساختمان جدید دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی نیز با حدود 25 درصد پیشرفت فیزیکی در حال احداث است.
سرپرست  دانشگاه اردکان با اشاره به نخستین سالگرد ارتقای مجتمع آموزش عالی اردکان به دانشگاه گفت: در سال تحصیلی جدید، چهار رشته به مجموع رشته محل‌های این دانشگاه افزوده شده و از مهرماه امسال، 500 دانشجو به یک‌هزار و 50 دانشجوی فعلی دانشگاه اردکان اضافه می‌شود.
وی وجه تمایز دانشگاه اردکان با دیگر مراکز آموزش عالی استان را پرهیز از موازی کاری با دیگر دانشگاه‌ها، در اخذ مجوز رشته‌های جدید دانست و افزود: در این راستا برای نخستین بار در استان یزد در رشته‌های دامپزشکی، مطالعات خانواده، اقتصاد کشاورزی، اقتصاد اسلامی، مدیریت دولتی، علوم ومهندسی آب، راهنمایی و مشاوره و علوم مهندسی پذیرش دانشجو داشته‌ایم.
گفتنی است دانشگاه اردکان در حال حاضر دارای سه دانشکده شامل فنی و مهندسی ،‌کشاورزی و منابع طبیعی و روان شناسی و علوم تربیتی و همچنین مرکز آموزش عالی حضرت خدیجه (س)  (وی‍ژه دختران) و نیز آموزشکده دامپزشکی می باشد.