سرپرست پارک علم و فناوری استان ایلام از انعقاد تفاهم نامه همکاری این پارک با استان واسط عراق خبر داد

۱۱ دی ۱۳۹۴ | ۱۶:۱۴ کد : ۱۲۰۵۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۲۱
سرپرست پارک علم و فناوری استان ایلام گفت: راه اندازی دفاتر تجاری فی مابین عراق و ایران در استان های واسط و ایلام و حمایت از رونق صادرات دانش بنیان به کشور عراق، از جمله اهداف این تفاهم نامه است.به گزا...
سرپرست پارک علم و فناوری استان ایلام گفت: راه اندازی دفاتر تجاری فی مابین عراق و ایران در استان های واسط و ایلام و حمایت از رونق صادرات دانش بنیان به کشور عراق، از جمله اهداف این تفاهم نامه است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکترسامی سجادی فر سرپرست پارک علم و فناوری استان ایلام, از مذاکرات تیم پارک علم و فناوری با نمایندگان عراق و دیدار با آیت الله اراکی، دکتر متکی، دکتر گلرو در اولین اجلاس توسعه علم و فناوری کشورهای اسلامی خبر داد.
 دکترسجادی فر در ادامه گفت : جلسه افتتاحیه اولین اجلاس توسعه فناوری کشورهای اسلامی در سالن اجلاس تلاش با حضور آیت الله قمی،  حجت الاسلام سالک رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و با سخنرانی دکتر گلرو برگزار شد.
وی افزود:  پارک های علم و فناوری کرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختیاری و خراسان جنوبی در اولین نمایشگاه محصولات دانش بنیان شرکت کرده بودند که نمایندگان پارک های علم و فناوری ایلام، خراسان رضوی و یزد نیز برای ارزیابی این نمایشگاه حضور داشتند.
سرپرست پارک علم و فناوری استان ایلام، از دومین مذاکره حضوری دو ساعته با استاندار واسط عراق خبرداد و گفت:  با حضور دکتر کریمیان اقبال، هماهنگی های لازم با  استاندار واسط عراق جهت برگزاری اولین جلسه حضوری در عراق فراهم شد
دکتر سجادی فربا بیان اینکه اقدامات و فعالیت های بسیار خوبی در این اجلاس انجام شده، گفت: سومین دور از مذاکرات با استاندار واسط عراق، منجر به انعقاد تفاهم نامه همکاری تجاری و اقتصادی سه جانبه بین پارک علم و فناوری ایلام، استانداری واسط عراق و دبیرخانه دفتر توسعه علوم و فناوری کشورهای اسلامی شد.
وی با تبیین اهداف متعدد این تفاهم نامه همکاری، تصریح کرد: راه اندازی دفاتر تجاری مابین عراق و ایران در استان های واسط و ایلام، راه اندازی پارک علم و فناوری برای اولین بار در کشور عراق و به صورت پایلوت در استان واسط، حمایت از رونق صادرات دانش بنیان به کشور عراق و مطالعه وضعیت موجود امکانات عراق جهت نیل به این اهداف از مهم ترین دستاوردهای این تفاهم نامه و همکاری ها خواهد بود.