باحضور عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ، مراسم آغاز سال تحصیلی در دانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان برگزار شد

۰۹ مهر ۱۳۹۳ | ۱۴:۱۰ کد : ۱۲۰۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۳۲
مراسم آغاز سال تحصیلی 94-93 دانشگاه با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، در دانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان برگزار شد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، ...
 باحضور عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ، مراسم آغاز سال تحصیلی در دانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان برگزار شد
 مراسم آغاز سال تحصیلی 94-93 دانشگاه با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، در دانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر احمدی رئیس سازمان سمت در این مراسم گفت: از انقلاب اسلامی ایران یک تحول مثبت در تاریخ کشور است که اثرات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی آن روز به روز بیشتر می شود.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطر نشان کرد: دین با علم مغایر نیست و جمهوری اسلامی ایران تجربة خوبی در این موضوع است همانطور که در دوران کهن دانشمندان بزرگ مانند ابوعلی سینا ثابت کردند که دین اسلام و علم هیچ مغایرتی با یکدیگر ندارند.
وی یادآور شد:  با امنیتی که به واسطه خون شهدا در ایران به وجود آمده است دانشجویان و دانشمندان کشور باید به صورت دقیق و عمیق به مطالعه بپردازند و از سطحی نگری در امور خودداری کنند.
وی با بیان اینکه بهترین مردم کسانی هستند که علم خود را با علم دیگران در هم آمیزند، اذعان کرد: همه ادیان و به خصوص دین اسلام از ما می خواهند که بدانیم همه از سوی خداییم و به سوی او باز می گردیم.
دکتر احمدی همچنین از دانشجویان خواست علم را برای خدا بخواهند و از موقعیت حضور در دانشگاه به بهترین نحو استفاده کنند.
دکتر علی نجفی نژاد  رئیس دانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان نیز در این مراسم گفت: امید است با همت دانشجویان ورودی جدید و همراهی اساتید و حمایت مسئولین، آنگونه که زیبنده دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان منطبق بر انتظار جامعه از آن است، به پیشرفت و تعالی دست یابیم.
دکتر علی نجفی نژاد افزود: جوانان امید آینده این مملکت هستند، از این رو طبیعتا آموزش و تربیت آنان در دانشگاه‌ها نقش موثر و کلیدی در ساخت آینده و رشد و تعالی کشور دارد.
وی تصریح کرد: ظرفیت جوان کشور فرصت مغتنمی است تا با بهره گیری از این انرژی مسیر رشد و توسعه علمی کشور را با شتاب پشت سر بگذاریم.
وی با تأکید بر اینکه برای دستیابی به اهداف بلند نظام راهی جز عبور از مسیر توسعه علمی نداریم، متذکر شد: باید برای رسیدن به جامعه‌ای دانش بنیان، و رسوخ علم و دانش و خرد در تمام زوایای کشور آنگونه که شایسته ملت و کشور ایران اسلامی است، همواره آن رشته‌ای که مشغول به تحصیل هستیم، تلاش کنیم.
دکتر نجفی نژاد افزود: مجموعه افراد دانشگاه باید با همکاری با یکدیگر شرایطی را فراهم نمایند که موجب بالندگی و غرور دانشگاه شود و این دانشگاه به دانشگاه پیشرو در جامعه مبدل شود.
وی همچنین خاطرنشان کرد: مسئولیت اصلی در مسیر تعالی کشور با دانشگاه و سهم عمده‌ آن نیز بر عهده‌ دانشجویان است، تا با تحصیل و بارور کردن توانمندی‌های خود و استفاده از ظرفیت‌های دانشگاهی، این کشور را به سلاح علم و دانش مجهز کنند و طبیعتا هر چه در این راه تلاش بیشتری صورت بگیرد آینده‌ درخشان‌تری نیز نصیب می‌شود.
رئیس دانشگاه با اشاره به سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه علم و فناوری تأکید کرد: در یک بند از این سیاست، دانشجویان به تحصیل علم و اخلاق و تجهیز به سلاح ارزش‌های انسانی و الهی توصیه می‌شوند و قطعا اگر این ارکان در دانشجویان نهادینه شود، می‌توان به تحقق تمامی آرمان‌های اسلام و انقلاب جامه‌ عمل پوشانید.
گفتنی است در این مراسم به پانزده نفر از دانشجویان ممتاز جدیدالورود به دانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان با تقدیم جایزه و لوح سپاس، تقدیر شد.