سخنرانی معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست در پژوهشگاه مواد و انرژی

۲۲ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۲:۴۲ کد : ۱۲۰۳۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۸۵
دکتر سیدمحمد مجابی معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست به مناسبت مراسم روز کارمند و تقدیر از بازنشستگان پژوهشگاه مواد و انرژی در سالن شهید بیات موحد این پژوهشگاه سخنرانی کرد.ب...
سخنرانی معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست در پژوهشگاه مواد و انرژی
دکتر سیدمحمد مجابی معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست به مناسبت مراسم روز کارمند و تقدیر از بازنشستگان پژوهشگاه مواد و انرژی در سالن شهید بیات موحد این پژوهشگاه سخنرانی کرد.
به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه مواد و انرژی، دکتر مجابی ضمن تبریک به کارمندان نمونه و بازنشستگان این پژوهشگاه از برگزاری این مراسم بزرگداشت کارمند و تجلیل از بازنشستگان ابراز خشنودی کرد.
وی با اشاره به حضور خود در کمسیون دائمی پژوهشگاه و آشنایی با این مجموعه اظهار داشت: آنچه که در این پژوهشگاه علمی و جایگاه پژوهشی آن مورد توجه است، وجود سرمایه انسانی و سرمایه فکری است که می تواند رهنمونی باشد برای حل مشکلات و یافتن راه کارهایی مفید و موثر که کشور و جامعه جهانی به آن نیاز دارد.
معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست خاطر نشان کرد: در توسعه، 3 سطح خانواده، بنگاه ها و دولت خیلی اهمیت دارد و در کشور ما دولت وسعت بسیاری دارد و حجم زیادی را در بر می گیرد.
وی افزود: در کشور حدود 500 هزار نفر سرپرست و مدیر، 4 میلیون نفر شاغل که با احتساب حاکمیت ها، 8 میلیون نفر در دولت مشغول به فعالیت هستند.
دکتر مجابی ادامه داد: منابعی که در اختیار دولت ها قراردارد منابع فیزیکی، اقتصادی، اطلاعاتی و منابع شاغلان هستند که تمامی منابع قبلی می بایست توسط منابع شاغلان مورد استفاده قرار گیرند.
وی افزود: جایگاه ویژه شاغلین در دوره های مختلف، متفاوت بوده است؛ در ابتدا نیروی کار، سپس منابع انسانی، بعد از آن سرمایه انسانی و در حال حاضر سرمایه فکری مورد توجه است ؛ "فکر" می تواند خلاقیت، نوآوری و شکوفایی ایجاد کند و تبلور انسان در این است که اگر بخواهد در کاری موفق شود به آن علاقه داشته باشد، توانایی داشته باشد و مدیریت نیز زمینه را فراهم کند، استعداد را شناسایی و انگیزه را ایجاد کند تا آن فکر به شکوفایی خود برسد.
معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: غرض از وجود انسان ها تعاریف مختلفی دارد که یکی از این تعاریف شکوفایی، تکامل و رشد است و آنچه که اهمیت دارد اینست که انسان از این فرصت استفاده کند.
دکتر مجابی ضمن اشاره به حدیث حضرت علی(ع) که می فرمایند" بهترین تفریح کار است"، گفت: خوش به حال کسانی که کار خود را با علاقه انجام می دهند.
وی در پایان خاطر نشان کرد: خیلی از قواعد وجود دارد که ما قادر به تغییر آنها نیستیم ولی اگر هر کدام از ما کارمان را به درستی انجام دهیم، اصلاح خیلی از امور، صورت می پذیرد.