سخنرانی علمی پروفسور کریستف وولف استاد دانشگاه فریه برلین و نماینده کشور آلمان در یونسکو در دانشگاه لرستان

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ | ۱۵:۵۵ کد : ۱۲۰۳۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۲۳۰
<div dir="None">سخنرانی علمی تخصصی پروفسور کریستف وولف استاد دانشگاه فریه برلین و نماینده کشور آلمان در یونسکو در مورد نقش آداب و رسوم در اجتماعی شدن کودکان در دانشگاه لرستان برگزار شد. </div> <span id="ms-rterangepaste-start"></span><div>به گزارش روابط عمومی وزارت ع</div> ...
سخنرانی علمی تخصصی پروفسور کریستف وولف استاد دانشگاه فریه برلین و نماینده کشور آلمان در یونسکو در مورد نقش آداب و رسوم در اجتماعی شدن کودکان در دانشگاه لرستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، پروفسور وولف ضمن تبیین و تشریح مفهوم آداب و رسوم و دسته بندی آن به مولفه های آداب و رسوم مذهبی، جشن ها و مراسم و نیز رفتارهای روزمره تاکید زیادی بر نقش این مولفه ها بر اجتماعی شدن کودکان داشتند.
وی افزود: در جریان اجتماعی شدن، بهترین و زیربنایی ترین گام خانواده و نشست های روزمره والدین با فرزندان می باشد و پس از این نهاد، مدرسه و نشست های غیر رسمی کودکان تاثیر بسیاری بر اجتماعی شدن افراد دارد.
استاد دانشگاه فریه برلین تصریح کرد: فرآیند اجتماعی شدن کودکان از طریق تعاملات و ارتباطات کلامی و غیر کلامی ( body language ) با همسالان و همتایان اتفاق می افتد.
وی بر این نکته تاکید کرد که آداب و رسوم یک پدیده ایستا نیست و به صورت پویا با تاثیر از عوامل اجتماعی فرهنگی و تعاملات بین المللی تغییر می کند که این تغییر باعث ماندگاری و پایداری اساس و اصل آداب و رسوم خواهد شد، در عین اینکه آداب و رسوم خود را با شرایط یادشده وفق می دهند.
پروفسور وولف در خاتمه به سؤالات برخی از دانشجویان و اساتید گروه علوم تربیتی دانشگاه در خصوص موضوع مورد بحث پاسخ داد.
گفتنی است این برنامه با همکاری مرکز همکاری های علمی و بین المللی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ، معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه لرستان و همچنین با هماهنگی گروه های روانشناسی، علوم تربیتی و زبان انگلیسی این دانشگاه برگزار شد .