سخنرانی دکترسالار آملی درهمایش روز بین المللی شدن دانشگاه خوارزمی

۱۲ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۳:۴۸ کد : ۱۲۰۱۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۰۲
دکترحسین سالار آملی قائم مقام وزیرعلوم در امور بین‌الملل و رئیس مرکز همکاری های علمی بین‌المللی درآیین دومین همایش بین المللی شدن و جشنواره روز بین الملل دانشگاه خوارزمی گفت: علم و تکنولوژی به دلیل ای...
دکترحسین سالار آملی قائم مقام وزیرعلوم در امور بین‌الملل و رئیس مرکز همکاری های علمی بین‌المللی درآیین دومین همایش بین المللی شدن و جشنواره روز بین الملل دانشگاه خوارزمی گفت: علم و تکنولوژی به دلیل اینکه خود جهانی است و هیچگاه در مرزها اسیر نمی ماند ، مشکلات و موانع و موفقیت های مشترکی را برای کشورها ایجاد کرده است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترسالار آملی در ادامه افزود: اگر کشوری موفق شود منطقه موفق خواهد شد و بر عکس اگر کشوری ناموفق باشد منطقه نیز ناموفق خواهد بود.
قائم مقام وزیرعلوم درامور بین‌الملل و رئیس مرکز همکاری های علمی بین‌المللی با بیان اینکه در حال حاضر در کنار ساختارهای داخلی کشورها، ساختارهای جهانی نیز تعریف شده است، گفت: هم اکنون بسیاری از قوانین داخلی کشورها مانند قوانین مبارزه با پول شویی، مبارزه با تروریسم و یا چارچوب های مربوط به انرژی هسته ای تابع قوانین مشترک بین المللی است.
دکترسالارآملی با تاکید براین که کشوری که در مسیر جهانی شدن قرارنگیرد به طور حتم ورزیده نخواهد شد، تاکید کرد: بین المللی شدن دانشگاه ها یک قدرت نرم برای کشور است واین که ما از قدرت اقتصادی ژاپن یا از کیفیت محصولات آلمانی تعریف می کنیم به دلیل همان قدرت نرم آنهاست.
وی همچنین با اشاره به این که، برنامه های دانشگاه خوارزمی در بحث بین المللی شدن به تصویب وزارت علوم، تحقیقات و فناروی رسیده است، افزود: قصد ما ایجاد مراکز زبان غیر فارسی برای دانشجویان غیر فارسی در دانشگاه است که به طورحتم در مسیر جهانی و بین المللی شدن دانشگاه ها بسیار راهگشا است.
گفتنی است دومین همایش روز بین المللی شدن دانشگاه خوارزمی با حضوردکتر سالار آملی قائم مقام وزیرعلوم در امور بین الملل، دکتر عراقچی معاون وزیر امورخارجه وهمچنین برخی از رایزنان فرهنگی کشورهای همسایه با همکاری انجمن علمی روابط بین الملل و انجمن ترویج علم در ایران برگزار شد.