سخنرانی پروفسور ویدال رومانی از دانشگاه لاکرونیا اسپانیا در دانشگاه دامغان

۲۲ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۴:۵۳ کد : ۱۲۰۱۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۷۸
سخنرانی پروفسور ویدال رومانی، استاد دانشگاه لاکرونیا اسپانیا  در محل سالن کنفرانس کتابخانه مرکزی دانشگاه دامغان تحت عنوان: غارهای توسعه یافته در سنگ های ماگمایی و اسپلیوتم های مرتبط با آنها(...
سخنرانی پروفسور ویدال رومانی از دانشگاه لاکرونیا اسپانیا در دانشگاه دامغان
سخنرانی پروفسور ویدال رومانی، استاد دانشگاه لاکرونیا اسپانیا  در محل سالن کنفرانس کتابخانه مرکزی دانشگاه دامغان تحت عنوان: غارهای توسعه یافته در سنگ های ماگمایی و اسپلیوتم های مرتبط با آنها(Cavities Developed in Magmatic Rocks and Associated Speleothems) و با حضور استادان و دانشجویان دانشکده علوم زمین دانشگاه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،از نظر تخصصی غارهایی که سنگ های ماگمایی در آن وجود دارد مقاومت کمتری نسبت به حالت اولیه خود خواهند داشت و این موضوع می تواند در زمینه های عمرانی مانند پروژه های سدسازی، تونل ها و راهسازی حائز اهمیت باشد.
گفتنی است در حال حاضر کار پژوهشی مشترک با عنوان: بررسی ژئومورفولوژی مهندسی پهنه های گرانیتی در ایران بین دانشگاه لاکرونیا اسپانیا و دانشگاه دامغان به سرپرستی دکتر فریدونی عضو هیئت علمی دانشکده علوم زمین در حال انجام است که نتایج حاصل از آن برای سازمان ها و نهادهایی همچون سازمان مسکن و شهرسازی، وزارت نیرو و وزارت صنایع و معادن مفید خواهد بود.
گفتنی است این سخنرانی به همت دانشکده علوم زمین دانشگاه دامغان و با هدف تبادل تجربیات اعضای هیئت علمی دانشگاه با دانشگاه های مطرح جهان برگزار شد.