سخنرانی پدرعلم سبزی کاری ایران دردانشگاه ایلام

۲۷ مهر ۱۳۹۴ | ۱۲:۵۵ کد : ۱۱۹۹۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۹۹
دکترعبدالکریم کاشی استاد دانشگاه تهران و پدرعلم سبزی کاری ایران، برای اساتید و دانشجویان گروه عمومی باغبانی دانشگاه ایلام درجلسه ای پیرامون مسائل و مشکلات حوزه آموزش و پژوهش به ویژه در زمینه سبزی کاری...
دکترعبدالکریم کاشی استاد دانشگاه تهران و پدرعلم سبزی کاری ایران، برای اساتید و دانشجویان گروه عمومی باغبانی دانشگاه ایلام درجلسه ای پیرامون مسائل و مشکلات حوزه آموزش و پژوهش به ویژه در زمینه سبزی کاری سخنرانی کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر کاشی در سخنانی گفت: سابقاً دانشجویان بسیار طالب علم بودند و فزون خواهی و سیری ناپذیری تنها درعلم ومعرفت مجاز است .
وی در ادامه به شدت دانشجویان را به فزون خواهی درعلم ترغیب کرده وبه دانشجویان توصیه کردند که در کنار درس و پژوهش ورزش را هرگز فراموش نکنند چرا که کشاورزی نیازمند نیروی فراوان و بدن آماده است که باید ورزش مناسب درکنار تحصیل فراموش نشود.
وی افزود: یکی از ویژگی های  مهم ایرانیان، غنی بودن رژیم غذایی آنها از سبزی ها می باشد. ایرانیان بیش از هر مردمی در دنیا سبزی مصرف می کنند که این مهم در تامین املاح و ویتامین های بدن بسیار موثر است. ما از بوعلی و امثال ایشان آموخته ایم که برای درمان بیماری ها وسلامت بدن چه گیاهانی مصرف کنیم. ما یکی از کامل ترین غذاها را داریم که همان آش رشته که غنی از سبزی و حبوبات و غلات می باشد.
دکترعبدالکریم کاشی درادامه گفت: اما نباید فراموش کنیم که ایران سبزی ها و محصولات کشاورزی را با گران ترین قیمت تولید می کند که نشان از غیرمکانیزه بودن کشاورزی درایران می باشد. یکی دیگر از مشکلات سبزی ها بالا بودن بقایای سموم و کودهای شیمیایی و تجمع نیترات درسبزی ها به ویژه سبزی های برگی می باشد که به شدت سلامت مصرف کنندگان را به خطر می اندازد.دراین خصوص نیز متاسفانه استاندارد و نظارت خاصی روی محصولات تولیدی صورت نمی گیرد.