ستاد اجرایی سال جهان نوری در دانشگاه شهرکرد آغاز به کار کرد

۱۴ بهمن ۱۳۹۳ | ۱۳:۴۵ کد : ۱۱۹۸۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۱۰
ستاد اجرایی سال جهان نوری در دانشگاه شهرکرد با برگزاری نشست "سال 2015 سال جهان نوری و فناوری‌ نورانی" آغاز به کار کرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر مجید ابن‌علی دبیر ستاد اجرایی سال جهان...
 ستاد اجرایی سال جهان نوری در دانشگاه شهرکرد با برگزاری نشست "سال 2015 سال جهان نوری و فناوری‌ نورانی" آغاز به کار کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر مجید ابن‌علی دبیر ستاد اجرایی سال جهان نوری در دانشگاه شهرکرد، در این نشست علت نامگذاری سال 2015 به عنوان سال جهان نوری توسط سازمان ملل را، بهره‌گیری همه‌جانبه از فناوری ارزشمند " نور" در عرصه‌‌های مختلف تکنولوژی عنوان کرد و گفت: کاربرد تکنولوژی نوری قدرت زیادی به همراه دارد و کشورهای جهان به استفاده از تکنولوژی‌های نوری در حوزه‌های کشاورزی، نظامی، سلامت، بهداشت و اقتصاد سوق یافته‌اند.
وی تشکیل ستاد و فعال‌سازی انجمن‌های علمی سال نوری را از اقدامات صورت گرفته در کشور ایران برای بهره‌گیری هرچه بیشتر از این فناوری معرفی کرد و افزود: بررسی وضعیت توزیع نور و صدا در مراکز آموزشی و صنایع، بررسی وضعیت تجهیزات آزمایشگاهی بخصوص در حوزه‌ نور و فیزیک در مراکز آموزشی، ارائه‌ راهکار و پیشنهادات برای کاهش آلودگی‌های صوتی و نوری در این مراکز، ارتقای سطوح کیفی و کمی ابزارهای نوری آزمایشگاه‌ها، برگزاری کارگاه‌های آموزشی در مدارس و دانشگاه‌ها برای ارتقای سطح آگاهی دانشجویان و دانش‌آموزان از نحوه بکارگیری تکنولوژی نور از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده برای اجرا توسط ستاد اجرایی سال نوری است.
وی ابراز امیدواری کرد: با راه اندازی این ستاد و همکاری ارکان‌های دولتی همچون استانداری با این ستاد، کشور به نقطه‌ای شاخص و مطرح در زمینه تکنورژی نور در عرصه بین المللی برسد.
گفتنی است در پایان این نشست، مراسم رصد آسمان شب برگزار شد.