سامانه ویرایش و سازماندهی اطلاعات علمی در پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران رونمایی شد

۱۷ تیر ۱۳۹۳ | ۱۷:۴۰ کد : ۱۱۹۸۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۱۹
سامانه ویرایش و سازماندهی اطلاعات علمی به منظور نمایه‌سازی و ویرایش فراداده انواع مدارک علمی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران رونمایی شد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، مراسم رونمایی ا...
سامانه ویرایش و سازماندهی اطلاعات علمی به منظور نمایه‌سازی و ویرایش فراداده انواع مدارک علمی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی  وزارت علوم ، مراسم رونمایی از سامانه ویرایش و سازماندهی اطلاعات علمی با حضور مدیران و کارکنان مرکز اطلاعات و مدارک علمی و تحقیق و توسعه برگزار شد.
 بر اساس این گزارش در ابتدای این  مراسم مهندس محمد ربیعی، مدیر دفتر تحقیق و توسعه و سید ابراهیم عمرانی، نایب رئیس شورای سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی تامین منابع علمی به بیان توضیحاتی در مورد این سامانه پرداخته و پس از آن دکتر سیروس علیدوستی، رئیس پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران این سامانه را رونمایی کرد .
سپس، مهندس محمد هادی آقالویی جزئیات این سامانه و مراحل مختلف نمایه‌سازی و سازماندهی در این سامانه را تشریح کرد.
گفتنی است از ویژگی‌های اصلی این سامانه می‌توان به قابلیت ویرایش انواع مدارک علمی نظیر پایان نامه، مقاله مجله، گزارش دولتی، یکپارچه بودن با سامانه‌های کنترل تمام متن و سامانه ثبت جدید پژوهشگاه و امکان تعامل سامانه ها با یکدیگر و امکان ارسال مدارک علمی ویرایش شده به سامانه گنج اشاره کرد.
 

( ۱ )