سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران با دانشگاه آزاد اسلامی تفاهم‌نامه همکاری مشترک امضا کرد

۲۹ مهر ۱۳۹۳ | ۱۴:۵۵ کد : ۱۱۹۵۹ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۷۰۰
تفاهم‌نامه همکاری علمی و پژوهشی میان سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و دانشگاه آزاد اسلامی با هدف استفاده از توانایی‌های آموزشی، پژوهشی، فناوری و تجهیزات طرفین به منظور بر طرف کردن نیازهای متقابل ...
سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران با دانشگاه آزاد اسلامی تفاهم‌نامه همکاری مشترک امضا کرد
تفاهم‌نامه همکاری علمی و پژوهشی میان سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و دانشگاه آزاد اسلامی با هدف استفاده از توانایی‌های آموزشی، پژوهشی، فناوری و تجهیزات طرفین به منظور بر طرف کردن نیازهای متقابل و توسعه کسب و کار دانش بنیان به امضا رسید.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، تفاهم‌نامه همکاری علمی، پژوهشی و آموزشی میان سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و دانشگاه آزاد اسلامی از سوی دکتر احمداکبری رئیس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی و دکتر ابراهیم واشقانی فراهانی معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی به امضا رسید. 
دراین نشست دکتر اکبری با اعلام اهداف و ماموریت‌های این سازمان اذعان داشت: سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران در مقام یک مرکز ملی و بین‌المللی با نگاه حمایت از فناوری و نوآوری و با رویکرد تحقیقات کاربردی و توسعه‌ای در کنار فعالیت‌های فنی و مهندسی عمل می‌کند.
وی افزود: یکی دیگر از اهداف اصلی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران تجاری‌سازی فناوری‌های در دست اجراست که این مهم در دفتر تجاری‌سازی معاونت نوآوری و تجاری‌سازی انجام می‌پذیرد.
دکتر ابراهیم واشقانی فراهانی معاون پژوهشی دانشگاه آزاداسلامی نیزدر این جلسه گفت: جایگاه ویژه سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران ما را بر آن داشت تا نگاه ویژه‌ای به همکاری با این سازمان داشته باشیم.
وی افزود: این سازمان حلقه واسط میان صنعت و دانشگاه است و به طور حتم همکاری با این سازمان می تواند به رشد و اعتلای دانشگاه آزاد اسلامی و به تبع آن تحقق اسناد بالادستی و منویات مقام معظم رهبری منجر شود.
طی این تفاهم‌نامه بر حمایت و تایید علمی اختراعات دانشجویان و اعضای هیئت علمی، برگزاری کارگاه آموزشی درخصوص ثبت اختراع، مشارکت در تاسیس شبکه‌های آزمایشگاهی، استفاده از امکانات موجود، همکاری در اجرای طرح‌های پژوهشی مشترک مورد توجه طرفین در سطوح ملی و منطقه‌ای و برگزاری دوره‌های آموزشی، همایش‌ها، نشست‌ها و جشنواره‌های مشترک تاکید شد.
همچنین از دیگر موضوعات مورد توافق برای همکاری‌های متقابل، حمایت از اختراعات دانشجویان و اعضای هیئت علمی، همکاری در تعریف و حمایت از اجرای پایان‌نامه‌های دانشجویی، همکاری در تجاری‌سازی یافته‌های پژوهشی و مشارکت در چاپ و انتشار مجلات علمی‌-‌پژوهشی‌ ملی و بین‌المللی می‌باشد.