سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران به شبکه کشوری فیبر نوری متصل شد

۰۸ مهر ۱۳۹۳ | ۱۲:۳۶ کد : ۱۱۹۵۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۹۱
اتصال سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران به شبکه کشوری فیبر نوری از سوی دفتر فناوری اطلاعات این سازمان انجام شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترغلامرضا محمدخانی مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات ...
اتصال سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران به شبکه کشوری فیبر نوری از سوی دفتر فناوری اطلاعات  این سازمان انجام شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترغلامرضا محمدخانی مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و شبکه علمی کشور دراین خصوص گفت: لینک فیبر نوری سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران با ظرفیت 155مگابیت ازمخابرات سعیدآباد تا محل سایت سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران برقرار شد و تجهیزات مورد نیاز برای بهره‌برداری از این لینک خریداری و نصب شد.
 وی افزود: علیرغم انتقال فیبر نوری تا محل سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران به دلیل عدم اتصال سوی دیگر فیبر به شبکه کشوری، امکان بهره‌برداری از آن وجود نداشت.
 دکتر محمدخانی با اشاره به تلاش‌های بی‌وقفه همکاران دفتر فناوری اطلاعات درخصوص پیگیری برای اتصال به این شبکه ، گفت: با توجه به خصوصی‌ شدن شرکت مخابرات و تغییر سیاست‌ها، برقراری مجدد و اتصال به شبکه فیبر کشوری مسائل و مشکلات خاص خود را داشت که با تلاش همکاران دفتر فناوری اطلاعات، رایزنی‌ها و پیگیری‌های انجام شده، پس از انجام امکان‌سنجی و آزمون‌های مورد نیاز، فیبر سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران از طریق مرکز سعیدآباد به شبکه فیبر نوری کشور متصل شد.
 وی درادامه افزود: پس از آن تجهیزات مورد نیاز در این خصوص برای اتصال سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران خریداری و نصب شد و هم‌اکنون دوره تست برای برقراری ترافیک اینترانت بر روی این فیبر درحال انجام است.