ساخت طرح آزمایشی کوادکوپتر توسط دانشجویان دانشکده فنی ومهندسی دانشگاه خوارزمی

۱۸ آبان ۱۳۹۵ | ۱۳:۳۰ کد : ۱۱۹۱۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۶۶
تیم 10 نفره دانشجویان دانشگاه خوارزمی به سرپرستی محمد طهماسبی، نوع آزمایشی دستگاه کوادکوپتر را با هدف فیلمبرداری، عکاسی، حمل اشیای سبک و امدادی ساختند. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، این تیم دانشجوی...
تیم 10 نفره دانشجویان دانشگاه خوارزمی به سرپرستی محمد طهماسبی، نوع آزمایشی دستگاه کوادکوپتر را با هدف فیلمبرداری، عکاسی، حمل اشیای سبک و امدادی ساختند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، این تیم دانشجویی طی چند ماه کار مداوم در کارگاه رباتیک دانشکده فنی همچنین گذراندن کلاس پردازش تصویر برای به دست آوردن مهارت لازم دراین زمینه، موفق به این اقدام شد.
 اولین تست پرواز طرح آزمایشی کوادکوپتر در حضور اعضای هیئت علمی دانشکده موفقیت آمیز بوده است.
همچنین ساخت طرح آزمایشی کوادکوپتر با حمایت علمی دکتر تورجی زاده عضو هیئت علمی دانشکده فنی و مهندسی و استاد مشاور انجمن علمی مکانیک و رباتیک همچنین با حمایت مالی انجمن صورت گرفت.
 گفتنی است کوادکوپتر یکی از انواع وسایل پرنده بدون سرنشین است که زیرمجموعه دسترمالتی روتورها بوده که به دلیل کمک گرفتن از چهار پره برای نیروی پیشرانش، به عنوان کواد (چهار) کوپتر نامیده می شوند. این وسیله قابل برنامه ریزی برای کارهای مختلف ازجمله تصویربرداری، حمل اجسام سبک، امدادی، نظامی، جاسوسی و پردازش تصویر است.

( ۱ )