ساخت پرینتر سه بعدی در پارک علم و فناوری استان سمنان

۲۸ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۳:۰۶ کد : ۱۱۸۷۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۵۳
شرکت  دانش پراتیک از شرکت‌های مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور شاهرود  پارک علم و فناوری استان سمنان، موفق به ساخت «پرینتر سه بعدی سریع به روش FDM» شد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، مدیر با...
ساخت پرینتر سه بعدی در پارک علم و فناوری استان سمنان
شرکت  دانش پراتیک از شرکت‌های مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور شاهرود  پارک علم و فناوری استان سمنان، موفق به ساخت «پرینتر سه بعدی سریع به روش FDM» شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، مدیر بازرگانی شرکت دانش پراتیک کاربرد این پرینتر را در صنایع پزشکی، ساخت مدل مرجع برای انواع روش‌های ریخته‌گری، صنایع نیازمند به تکرارپذیری و بهینه‌سازی و بازاریابی ذکر کرد و گفت: با توجه به زمان کوتاه نمونه‌سازی در این پرینتر، کارخانه‌ها و کارگاه‌های ریخته‌گری سنتی، دقیق و قالب‌سازی برای ساخت قالب اولیه از این پرینتر استفاده می‌کنند.
بهرام مظهری بومی‌سازی تکنولوژی لایه ذوبی و پرینتر سه‌بعدی را یکی از مزایای این پرینتر برشمرد و افزود: تولید مدل برای تشخیص هندسه ظاهری تولیدات و تست عملکرد، تست مونتاژ و ارزیابی چگونگی کارکرد مجموعه‌ی قطعات از دیگر مزایای فنی پرینتر سه‌بعدی شرکت دانش پراتیک است.
وی با اشاره به اینکه طراحی سخت‌افزاری و نرم‌افزاری این پرینتر کاملا بومی و توسط متخصصان شرکت دانش پراتیک انجام شده است، گفت: این پرینتر قابلیت کار با بلوتوث و wifi  را دارد و مجهز به حافظه 256 مگابایتی است تا در صورت قطع برق اختلالی در کار پرینتر ایجاد نشود و پس از اتصال مجدد برق، ادامه طرح پرینت گرفته می‌شود.
وی ادامه داد: تاکنون این دستگاه در ابعاد 12*18*18 و 25*40*40 سانتی متر ساخته و به خریداران واگذار شده است.
گفتنی است پیش از این «شرکت دانش» پراتیک با محصول «پرینتر سه‌بعدی سریع به روش FDM» مقام دوم  در پارک علم و فناوری استان سمنان در بخش «فناوران مستقر در پارک‌‌های علم و فناوری و مراکز رشد» را کسب کرده بود.