ساخت آزمایشگاه زیرآب توسط پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی

۲۳ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۲:۰۰ کد : ۱۱۸۶۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۹۵
دکتر وحید چگینی رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی از ساخت آزمایشگاه زیرآب در آینده نزدیک توسط کارشناسان این پژوهشگاه خبر داد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر چگینی ضمن معرفی پژوهشگاه م...
دکتر وحید چگینی رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی از ساخت آزمایشگاه زیرآب در آینده نزدیک توسط کارشناسان این پژوهشگاه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر چگینی ضمن معرفی پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی به تشریح فعالیت های پژوهشی درحوزه علوم و فنون دریایی، اقیانوسی و جوی پرداخت و توضیحاتی راجع به پژوهشگاه، فعالیت های پژوهشکده ها، ایستگاه های پژوهشی و همچنین مراکز پژوهشی ارائه کرد و برخی از طرح های پژوهشی کلان در حوزه علوم دریایی، اقیانوسی و جوی را تشریح کرد.
وی گفت: پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی با کادر متخصص و کارآمدی که دارد و همچنین امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی و میدانی، فعالیت های پژوهشی، میدانی و آزمایشگاهی گسترده ای در تمامی شاخه های اقیانوس شناسی اعم از علوم طبیعی، علوم انسانی و مهندسی دریا و همچنین علوم جوی انجام می دهد.
رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی ارتباط و تعامل پژوهشگاه را با ارگان ها و سازمان های دریایی مطلوب ارزیابی کرد و افزود: پژوهشگاه پل ارتباطی بین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان ها و دانشگاه هایی است که به نوعی با دریا سروکار دارند .
وی توسعه ناوگان دریایی را یکی از برنامه های پژوهشگاه عنوان کرد و گفت: در صورتی که اعتبارات تامین شود علاوه بر افزایش شناورهای تحقیقاتی و شناورهای سطحی، به ادوات و تجهیزات زیر سطحی نیز مجهز خواهیم شد.
رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی، ساخت آزمایشگاه زیر آب را یکی دیگر از برنامه های آتی پژوهشگاه عنوان کرد.
وی خاطر نشان کرد: پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی با چهار روش مدل سازی عددی، اقیانوس شناسی ماهواره ای، اندازه گیری های میدانی و روش آزمایشگاهی، کار تحقیقاتی و پژوهشی در حوزه دریا، اقیانوس و جو را انجام می دهد.
دکتر چگینی، ضمن اعلام آمادگی همکاری مشترک با مجتمع دانشگاهی علوم و فناوری های دریایی دانشگاه مالک اشتر در حوزه های مرتبط با علوم و فنون دریایی، اقیانوسی و جوی تصریح کرد: امیدواریم طرفین در زمینه های علمی، پژوهشی و میدانی از ظرفیت های همدیگر به نحو مطلوب استفاده کنند تا گام های مفیدی برای ارتقای سطح علمی کشور برداشته شود.