زمینه های همکاری‌های علمی ایران و ایتالیا در آستانه سفر هیئت بلندپایه ایتالیا به ایران بررسی شد

۲۲ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۸:۰۱ کد : ۱۱۸۴۶ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۸۲۴
قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل و رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی در دیدار با سفیر ایتالیا در تهران، زمینه های اجرایی شدن همکاری‌های علمی میان دو کشور را در آستانه سفر نخست وزیر ایتالیا به ...
زمینه های همکاری‌های علمی ایران و ایتالیا در آستانه سفر هیئت بلندپایه ایتالیا به ایران بررسی شد
قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل و رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی در دیدار با سفیر ایتالیا در تهران، زمینه های اجرایی شدن همکاری‌های علمی میان دو کشور را در آستانه سفر نخست وزیر ایتالیا به تهران مورد بحث و بررسی قرار دادند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر حسین سالار آملی در دیدار با مورو کونچیاتوری،‌ سفیر ایتالیا در تهران با استقبال از سفر دکتر استفانیا جبانینی، وزیر آموزش، تحقیقات و دانشگاه‌های ایتالیا در معیت نخست وزیر آن کشور به ایران، بر اهمیت اجرایی کردن توافقات دو کشور در حوزه‌های علم و فناوری تاکید کرد.
در این دیدار سفیر ایتالیا در ایران نیز بر توسعه همکاری بین دو کشور تاکید کرد و خواستار افزایش فعالیت‌های پژوهشی محققان جوان دو کشور شد.
کونچیاتوری افزود: دیدار وزرای همتای دو کشور ایران و ایتالیا در حاشیه نشست کاری می‌تواند کمک موثری به تدوین برنامه های اجرایی همکاری های علمی دو کشور باشد.
گفتنی است متئو رنتزی، نخست وزیر جمهوری ایتالیا و استفانی جانینی، وزیر آموزش، تحقیقات و دانشگاه‌های آن کشور، به همراه جمعی از مقامات و مسئولان علمی، دانشگاهی و بخش های بازرگانی، صنایع و شرکت های دانش بنیان در آینده نزدیک به ایران سفر خواهند کرد.