زمان افتتاحیه جشنواره ملی حرکت دردانشگاه شهیدباهنرکرمان مشخص شد

۳۱ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۱:۴۵ کد : ۱۱۸۲۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۳۱
نشست خبری نهمین جشنواره ملی حرکت، باحضور دکتربصیری معاون فرهنگی و اجتماعی و دبیرنهمین جشنواره ملی حرکت، دکترحسین خانی سرپرست روابط عمومی، یوسف زاده مدیرکل امورفرهنگی دانشگاه شهیدباهنرکرمان و دبیراجر...
نشست خبری نهمین جشنواره ملی حرکت، باحضور دکتربصیری معاون فرهنگی و اجتماعی و دبیرنهمین جشنواره ملی حرکت، دکترحسین خانی سرپرست روابط عمومی، یوسف زاده مدیرکل امورفرهنگی دانشگاه شهیدباهنرکرمان و دبیراجرایی نهمین جشنواره حرکت به همراه جمعی از مسئولان و اصحاب رسانه ، دراین دانشگاه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست دکتربصیری در سخنانی گفت: خوشبختانه امسال دانشگاه شهید باهنر میزبان نهمین جشنواره حرکت است و این امر نتیجه جشنواره های داخلی دانشگاه است که دانشجویان ما ابتدا فعالیت های خودشان را در دانشگاه به منصه ظهور می گذارند و سپس در جشنواره های کشوری بهترین خود را ارائه می دهند.
وی افزود: شش جشنواره در تهران تشکیل شد، هفتمین جشنواره در شیراز بود، هشتمین در مشهد و به حول و قوه الهی نهمین کرمان خواهد بود که این باعث افتخار برای استان و دانشگاه ماست.
دبیرنهمین جشنواره ملی حرکت تصریح کرد: با توجه به اینکه هر سال تعداد بیشتری شرکت کننده در جشنواره حضور خواهند داشت، امسال در نهمین جشنواره حرکت 800 نفر شرکت کننده حضور دارند، که تعدادی از دانشگاه های خارج از کشور هستند و همچنین غرفه فن بازار و دانشگاه علوم پزشکی نیز به این جشنواره پیوسته اند.
 دکتربصیری بیان کرد: برگزاری این جشنواره حرکت بزرگی است، زیرا دانشگاه باید نشان بدهد که جایگاه علم، پژوهش و تحقیق است و نتیجه فعالیت های علمی و پژوهشی است که بحث های فرهنگی و سیاسی را به دنبال خود می آورد و امیدواریم که نتیجه این جشنواره به نفع علم و فرهنگ رقم بخورد.
 وی افزود: بیش از 2 هزار انجمن علمی دانشجویی برترین ایده های خود را از بیش از100 دانشگاه برتر و برگزیده کشور در حدود 1000 غرفه نمایشگاهی در معرض دید علاقه مندان قرارمی دهند.
 دکتر بصیری با اشاره به اینکه دانشگاه های علوم پزشکی نیز به نهمین جشنواره حرکت اضافه شده اند، گفت:  در بخش فن بازار، شرکت های دانش بنیان و فعال در حوزه صنعت، در کنار غرفه های ایده های نو دانشجویی، فناوری و دستاوردهای خود را  در بیش از 31 موضوع ارائه می کنند.
 معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه همچنین گفت: بیش از 70 شرکت در بخش فن بازار در نهمین جشنواره حرکت حضور خواهند داشت، و خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه کشور نیاز به رشد و پیشرفت دارد و در راه تحقق اقتصاد مقاومتی تلاش می کند، راه باخبر شدن از پیشرفت کشور، برگزاری همین جشنواره ها و فعالیت شرکت های دانش بنیان است و شعار "حرکت عملی در زمینه اقتصاد مقاومتی با بسترسازی شرکت های دانش بنیان" برای جشنواره انتخاب شده است.
 دکتربصیری گفت: استان کرمان میزبان 800 استعداد برتر دانشجویی کل کشور خواهد بود که سفیرانی برای شهرهای خود هستند.
وی افزود: برای برگزاری هر چه بهتر این جشنواره با مسئولان استان رایزنی کرده ایم و کمک های بسیاری به دانشگاه شده است.
دبیرجشنواره درادامه گفت: باتوجه به اینکه قراراست اردوهای دانشجویان جدیدالورود از دانشگاه های اطراف نیز دردانشگاه شهیدباهنر برگزارشود و همچنین حضور کسانی که در زمینه کارآفرینی و صنعتی فعال هستند و نمایندگان مجلس و حتی آموزش و پرورش و  با احتساب این افراد، بر این باوریم  بیش از 1500 نفر میهمان خواهیم داشت.
 دکتربصیری با اشاره به اینکه محل برگزاری نمایشگاه  فن بازار در تالار افضل کرمانی دانشگاه شهیدباهنر خواهد بود، تصریح کرد: افتتاحیه نهمین جشنواره ملی "حرکت" سوم مهرماه سال جاری ساعت 8 الی 10 صبح در محل جایگاه شهدای گمنام دانشگاه شهید باهنر و پس از آن در محل نمایشگاه به استقبال بازدید کنندگان خواهیم رفت، روز دوم ساعت فعالیت نمایشگاه 9 الی 17 می باشد و روز سوم (پنجم مهرماه)   نیز مراسم اختتامه ساعت 8 و 30 دقیقه در تالار ساختمان دانشگاه تحصیلات تکمیلی با حضور میهمانان ویژه و مقامات عالی رتبه کشوری از جمله معاون فرهنگی و مدیرکل فرهنگی وزارت علوم،تحقیقات و فناوری برگزار خواهد شد.
وی همچنین بیان کرد: در بخش فن بازار دانشگاه های علمی و کاربردی و تحصیلات تکمیلی (هایتک) از استان کرمان غرفه هایی را خواهند داشت.