رییس سازمان امور دانشجویان :ورزش در میان دانشگاهیان و دانشجویان نسبت به اقشار مردم از وضعیت بهتری برخوردار است

۱۹ خرداد ۱۳۹۳ | ۱۱:۰۰ کد : ۱۱۸۱۲ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۰۴۲
دکتر مجتبی صدیقی معاون وزیر علوم و رییس سازمان امور دانشجویان بر گسترش ورزش های همگانی در بین دانشجویان و دانشگاهیان جهت شادابی و جلوگیری از فقر حرکتی آنان تاکید کرد . به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،...
دکتر مجتبی صدیقی معاون وزیر علوم و رییس سازمان امور دانشجویان بر گسترش ورزش های همگانی در بین دانشجویان و دانشگاهیان جهت شادابی و جلوگیری از فقر حرکتی آنان تاکید کرد .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر  صدیقی در چهل و پنجمین گردهمایی مدیران تربیت بدنی و معاونان ورزش بانوان دانشگاه‌ها و موسسات عالی کشور که در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، با اشاره به اینکه ما دارای سه بازوی اداره کل تربیت بدنی، فدراسیون ورزش‌های دانشگاهی و پژوهشگاه تربیت بدنی در جهت رشد و توسعه ورزش دانشگاهی هستیم، تصریح کرد:  ورزش در میان دانشگاهیان و دانشجویان نسبت به اقشار مردم از وضعیت بهتری برخوردار است، ولی این روند باید بیش از پیش گسترش یابد .
وی افزود: ورزش دانشگاهی بیشتر به سمت ورزش قهرمانی و حرفه‌ای کشیده شده است و تاکنون برنامه جامع و عملیاتی در حوزه ورزش دانشگاهی نداشته‌ایم و بیشتر افکار در چارچوب‌های سنتی در این بخش اجرایی شده است که امیدواریم از این پس شاهد شکوفایی هر چه بیشتر در این بخش باشیم .
رئیس سازمان امور دانشجویان چالش دیگر در بخش ورزش دانشجویی را توجه کم نسبت به بانوان دانشجو دانست و گفت: در بخش ورزش بانوان دانشجو از شرایط خوبی برخوردار نیستیم و به همین جهت نیز در این همایش از عاملین ورزش بانوان دانشجو نیز دعوت کردیم تا از نظرات و مشکلات آنها آگاه شویم و می‌خواستیم با این کار نشان دهیم که توجه بیشتر به ورزش بانوان دانشجو یکی از اولویت‌های ما خواهد بود.
وی همچنین کمبود زیرساخت‌ها و امکانات در ورزش دانشگاهی را یکی دیگر از معضلات این بخش دانست و ادامه داد: گروه‌های تربیت بدنی دانشگاه‌ها می‌توانند در بخش ورزش دانشگاهی برنامه عملیاتی سالیانه اعم از سخت‌افزار و نرم‌افزار داشته باشند تا ورزش در دانشگاه‌ها به صورت اصولی و هدفمند اجرا شود .
دکتر صدیقی در ادامه با تاکید بر تجهیز اتاق‌های تربیت بدنی در خوابگاه های دانشجویی گفت :  ما سعی می‌کنیم تجهیزات مورد نیاز را در خوابگاه ها به کار گیریم و این یکی از برنامه‌های ویژه ما در آینده خواهد بود.
رئیس سازمان امور دانشجویان با اشاره به این که تعامل خوبی میان وزارت ورزش و جوانان و وزارت علوم با آمدن دکتر گودرزی برقرار شده است، افزود: در حال حاضر ارتباط صمیمانه‌ای میان ما و وزارت ورزش و جوانان وجود دارد و مسئولان این وزارت به طرق مختلف پیشنهادات خود را در جهت توسعه ورزش دانشگاهی به ما ارائه کرده اند ومدیران تربیت بدنی نیز باید از این فرصت استثنایی بیشترین بهره را ببرند تا بتوانیم شاهد توسعه بهتر ورزش دانشگاهی در دولت کنونی باشیم و یک تحول جدی در این بخش را به وجود آوریم.
وی همچنین برگزاری المپیادهای ورزشی را نقطه عطفی در بخش ورزش‌های دانشگاهی دانست و خاطر نشان کرد: المپیادهای ورزشی، سنت حسنه ایست که از دولت‌های قبل به یادگار مانده و سیاست ما این است که این المپیاد هر ساله و به صورت منظمی برگزار شود و از همه مدیران تربیت بدنی دانشگاه‌ها نیز می‌خواهم که دانشجویان را به شرکت در این المپیادها تشویق کنند و آنها را به این باور برسانند که حضور در این مسابقات می‌تواند یک فرصت و یک افتخار برای آنها باشد.
( ۱ )