رییس دانشگاه بوعلی‌سینا:30 درصد بودجه پژوهشی دانشگاه از کارآفرینی تأمین شود

۲۴ آذر ۱۳۹۴ | ۱۵:۳۰ کد : ۱۱۷۹۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۵۲
رییس دانشگاه بوعلی‌سینا در مراسم تقدیر از پژوهشگران برتر این دانشگاه از زحمات همه پژوهشگران و اساتیدی که باعث کسب افتخارات در سطح کشور و جهان شده‌اند، قدردانی کرد و گفت: ما در دوره‌ای به سرمی‌بریم که ...
رییس دانشگاه بوعلی‌سینا:30 درصد بودجه پژوهشی دانشگاه از کارآفرینی تأمین شود
رییس دانشگاه بوعلی‌سینا در مراسم تقدیر از پژوهشگران برتر این دانشگاه از زحمات همه پژوهشگران و اساتیدی که باعث کسب افتخارات در سطح کشور و جهان شده‌اند، قدردانی کرد و گفت: ما در دوره‌ای به سرمی‌بریم که اگر خود را در سطح بین‌المللی مطرح نکنیم، محکوم به شکست خواهیم بود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر منصور غلامی با تأکید بر اهمیت تعاملات بین‌المللی اظهار کرد: دانشجویان تحصیلات تکمیلی به عنوان بازوی ارزشمندی در کنار اساتید مطرح هستند و اساتید باید با همکاری این دانشجویان بتوانند روند رو به رشدی برای تولیدات پژوهشی دانشگاه پیش گیرند.
دکترغلامی همچنین با اشاره به کمبودهای مالی این دانشگاه خاطرنشان کرد: دانشگاه باید به سمت کارآفرینی پیش برود تا بتوانیم حداقل 30 درصد بودجه پژوهشی دانشگاه را از محل این گونه درآمدها تأمین کنیم.
وی همچنین برنامه‌ریزی برای آینده را لازم و ضروری دانست و ادامه داد: در مقایسه دانشگاه بوعلی سینا با دانشگاه‌های رتبه بالاتر و ارزیابی صحیح نقاط قوت و ضعف موفقیت‌های بهتری بدست می‌آید.
رییس دانشگاه بوعلی سینا در پایان به اساتید توصیه کرد تا ارتباط ‌های بین رشته‌ای را افزایش دهند و با کنار زدن رشته‌های سنتی و ایجاد رشته‌های بین رشته‌ای رویکرد جدیدی را در علوم و آموزش عالی اتخاذ کنند.
در ادامه این مراسم دکتر حسن ختن‌لو، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه بو‌علی سینا نیز در مورد جایگاه این دانشگاه در بین دانشگاه‌های کشور و جهان به لحاظ معیارهای پژوهشی از نظر پایگاه‌های استنادی، نرخ رشد علمی و پژوهشی دانشگاه از سال 1977 تا کنون، تعداد مقالات چاپ شده، میزان ارجاع به مقالات، دانشمندان پراستناد در ISI، سهم موضوعات مختلف علمی در تولید مقالات پژوهشی دانشگاه، سهم دانشکده‌ها و گروه‌های آموزشی مختلف در تولیدات پژوهشی دانشگاه و افق برنامه‌های پژوهشی در آینده و برنامه‌ریزی برای نیل به آن اهداف ، گزارشی ارائه کرد.