ریاضیات ایران در بین 20 کشور اول جهان جای گرفت

۰۸ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۴:۵۰ کد : ۱۱۷۸۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۷۷
رییس انجمن ریاضی ایران گفت: با قرار گرفتن ایران در گروه چهار ریاضی جهان، جایگاه ایران در بین 20 کشور اول جهان قرار گرفت.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، محمدعلی دهقان در حاشیه کنفرانس ریاضی ایران...
رییس انجمن ریاضی ایران گفت: با قرار گرفتن ایران در گروه چهار ریاضی جهان، جایگاه ایران در بین 20 کشور اول جهان قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، محمدعلی دهقان در حاشیه کنفرانس ریاضی ایران در دانشگاه سمنان گفت: با پشرفت های علمی بدست آمده جایگاه ایران از گروه سه به چهار ارتقا یافته است.
وی اظهار داشت: ایران با ارتقای جایگاه در ردیف کشورهای اروپایی، فنلاند، کره جنوبی و چین قرار گرفت و 10 کشور از جمله امریکا، روسیه و ژاپن در گروه پنج قرار دارند و کشورهای منطقه نظیر عربستان و ترکیه هم در گروه یک ریاضی جهان جای گرفته اند.
وی دریافت جایزه ˈفیلدزˈ (نوبل ریاضی) توسط ˈمریم میرزاخانیˈ را یکی از عوامل موثر در این ارتقا دانست و گفت: ایران هم اکنون در ردیف 20 کشوری قرار گرفته که موفق به دریافت این جایزه شده اند.
دهقان با اشاره به قدمت 45 ساله انجمن ریاضی ایران گفت: این انجمن اولین انجمن علمی ایران است وهم اکنون یک هزار و 200 نفر از اعضای هیئت علمی و دارندگان تحصیلات تکمیلی عضو این انجمن هستند.
رییس انجمن ریاضی ایران همچنین از تالیف و انتشار 30 عنوان کتاب توسط انجمن ریاضی ایران خبر داد.