رکاب زنی جانباز 65 درصد دفاع مقدس با پیام" بحران آب و محیط زیست جدی است"

۲۹ مهر ۱۳۹۳ | ۱۴:۴۵ کد : ۱۱۷۸۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۷۲۲
سید مسعود طباطبایی جانباز 65 درصد دوران دفاع مقدس به همراه رئیس دانشگاه، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و اعضای هیئت رئیسه و جمعی از دانشجویان دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در یادم...
رکاب زنی جانباز 65 درصد دفاع مقدس با پیام" بحران آب و محیط زیست جدی است"
سید مسعود طباطبایی جانباز 65 درصد دوران دفاع مقدس  به همراه رئیس دانشگاه، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و اعضای هیئت رئیسه و جمعی از دانشجویان دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در یادمان شهید گمنام دانشگاه حضوریافته و با نثار فاتحه و ادای احترام نسبت به مقام والای شهدا رکاب زنی خود را از کنار دریاچه ارومیه تا منطقه تاریخی پاسارگاد با پیام" بحران آب و محیط زیست جدی است"، آغاز کرد.
به گزارش رواوبط عمومی وزارت علوم، سید مسعود طباطبائی اهداف خود را از این حرکت و رکاب زنی ترویج فرهنگ ایثار و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و ترویج فرهنگ اهدای خون و عضو،  عنوان کرد و گفت: این حرکت حامل پیام صلح ودوستی و تلاش برای حفظ منابع طبیعی و توجه به بحران آب و اثرات زیان بار عظیم آن به محیط زیست وضرورت توجه به احیای دریاچه ارومیه می باشد.
وی افزود : پیش از این در سال 1382 نیز در قالب طرح جهانی کمربند صلح ،یادواره شهدای گمنام ایران زمین به صورت گروهی اقدام به پیاده روی از کربلای معلی تا قم وتهران تا کربلا و تهران تا مشهد و ایران تا ترکیه کرده ایم .
جانباز 65 درصد دوران دفاع مقدس با اشاره به معرفی خود از طرف وزارت امورخارجه به عنوان سفیر صلح و دوستی جمهوری اسلامی ایران گفت : قصد دارم با پیام صلح ودوستی ملت ایران اسلامی، سفر دور دنیا رادر آینده نزدیک انجام دهم.
وی خاطر نشان کرد: پیش از این در سال 1390به مناسبت روز ملی خلیج فارس دور ایران را رکاب زده ام و نیز به مناسبت روز ارتش و حماسه سوم خرداد مسافت اردبیل تا بوشهر را با دوچرخه طی کرده ام.
طباطبایی در خاتمه با ابراز خرسندی از حضور در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان مراتب تشکر و قدردانی خود را از رئیس دانشگاه و دانشجویان مستعد وعلاقمند به مسائل محیط زیست عنوان کرد و افزود : قصد دارم در این سفر با دوچرخه از کنار دریاچه ارومیه شروع به رکاب زنی کرده و با عبور از استانهای آذربایجان شرقی و غربی و همدان و مرکزی و اصفهان و کهکیلویه و بویر احمد به منطقه تاریخی پاسارگاد در استان فارس بروم.