رییس دانشگاه ایلام از ارسال 70 مقاله به دبیرخانه‌ همایش ملی گفتمان اعتدال دراین دانشگاه خبر داد

۳۰ آبان ۱۳۹۴ | ۱۲:۳۴ کد : ۱۱۷۷۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۷۸
دکترمحمد علی‌اکبری رئیس دانشگاه ایلام درسخنانی گفت: تاکنون حدود 70 مقاله درزمینه‌های مختلف همایش توسط چهره‌های علمی و شخصیت‌های دانشگاهی به دبیرخانه ارسال‌شده که اکنون درمرحله‌ داوری هستند. به گزارش رو...
دکترمحمد علی‌اکبری رئیس دانشگاه ایلام درسخنانی گفت: تاکنون حدود 70 مقاله درزمینه‌های مختلف همایش توسط چهره‌های علمی و شخصیت‌های دانشگاهی به دبیرخانه ارسال‌شده که اکنون درمرحله‌ داوری هستند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترعلی‌اکبری با مناسب ارزیابی کردن فرایند اطلاع‌رسانی و حضور نویسندگانی از سراسر کشور، گفت: با اینکه مهلت ارسال آثار تا 15 مهرماه بوده است ولی مقالاتی که تا پایان آبان ماه به دبیرخانه ارسال شوند نیز داوری خواهند شد.
وی ضمن اشاره به وجود هماهنگی و همکاری دستگاه‌های مختلف استان تأکید کرد: استاندار ایلام به‌عنوان رئیس شورای سیاست‌گذاری و معاون سیاسی و امنیتی استانداری حمایت خوب و چشمگیری از برگزاری این همایش به عمل‌آورده‌اند.
دبیرهمایش ملی گفتمان اعتدال گفت: برای برگزاری مناسب و شایسته‌ همایشی درخور گفتمان اعتدال برنامه‌ریزهای لازم صورت گرفته و مقدمات کار فراهم‌شده است.
دکترعلی‌اکبری گفت: تحولات منطقه‌ای و جهانی به‌خوبی نشان داده که افراط‌ گرایی و خشونت مهم‌ترین تهدیدی است که صلح و امنیت جهانی را در مخاطره قرار داده است و امروز بیش ازگذشته ضرورت دارد تا دانشگاه‌ها و دانشمندان در رشته‌های مختلف علمی درجهات تبیین گفتمان اعتدال و مقابله با خشونت قدم بردارند.
رئیس دانشگاه ایلام با اشاره به اینکه و هرگاه که افراطی‌گرایی میدان‌دار شده برای کشور هزینه ایجادشده است، ایلام تأکید کرد: هنر ایرانیان دراحترام به این تنوع و پاسداشت آن و تبدیل آن به ثروت و قدرت مثال‌زدنی است.
دبیرهمایش ملی گفتمان اعتدال ادامه داد: افراط محکوم‌ به شکست و اعتدال پادزهر افراط‌ گرایی و راهکار عبور از آن است زیرا تنوع اندیشه‌ها به تدبیر منجر می‌شود و برای هدایت یک جامعه‌ متکثر اعتدال هوشمندانه‌ترین راهکار خواهد بود.