رونمایی ازاولین پرینتر سه بعدی تجاری سازی شده در دانشگاه هنر اسلامی تبریز

۲۲ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۲:۵۴ کد : ۱۱۷۶۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۰۷
آئین رونمایی از اولین دستگاه پرینتر سه بعدی ساخته و تجاری سازی شده در مرکز رشد فناوری های نرم دانشگاه هنر اسلامی تبریز با عنوان چاپبات 2020 با حضور هیئت رئیسه ، اعضای هیئت علمی ، کارکنان و دانشجویان ا...
رونمایی ازاولین پرینتر سه بعدی تجاری سازی شده در دانشگاه هنر اسلامی تبریز
آئین رونمایی از اولین دستگاه پرینتر سه بعدی ساخته و تجاری سازی شده در مرکز رشد فناوری های نرم دانشگاه هنر اسلامی تبریز با عنوان چاپبات 2020 با حضور هیئت رئیسه ، اعضای هیئت علمی ، کارکنان و دانشجویان این دانشگاه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، مرکز رشد فناوری های نرم دانشگاه هنر اسلامی تبریز علیرغم اینکه از خرداد ماه سال 94 فعالیت خود را آغازکرده اما در این مدت کوتاه دستاوردهای خوبی از خود به نمایش گذاشته است .
ابراهیم ایمانی مدیر این مرکز در سخنانی گفت : در مرکز رشد فناوری های نرم دانشگاه هنر اسلامی تبریز 6 واحد مستقر و مشغول فعالیت می باشند و 9 هسته فناوری متقاضی نیز در حال بررسی و انجام مراحل پذیرش هستند.
ایمانی افزود: یکی از محصولات این مرکز ،چاپگر سه بعدی بوده که برای اولین باردر کشور ساخته و تجاری سازی شده است.
دکتر صفر پورعباس مسئول گروه فناوری چاپبات در توضیح این دستگاه گفت : برنامه این چاپگر قابل تبدیل به فارسی بوده و با وجود آنکه نسبت به نمونه های مشابه کامل تر می باشد اما قیمت آن یک چهارم نمونه خارجی است.
وی افزود: چاپگر سه بعدی دارای کاربرد گسترده ای در صنعت طراحی نظیر جواهر سازی و مجسمه سازی ، پزشکی ، دندان پزشکی ، مکانیک ، عمران و معماری بوده و در کل قابلیت خروجی هر مدلی را در طول و عرض و ارتفاع 20 سانتی متردارد.
عضو هیئت علمی دانشگاه هنر اسلامی تبریز در خصوص مواد مورد استفاده برای ساخت مدل های سه بعدی گفت : فعلاً مواد مورد استفاده پلیمری و پلاستیکی است اما اعضای گروه تلاش می کنند بتوانند در ساخت چاپگرهای آتی از مواد اولیه دیگردر تولید قطعات استفاده کنند.