رونمایی از استاندارد ملی ویژگی بتن آماده در هجدهمین همایش سالانه موسسه بتن و جشنواره بتن و زلزله

۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۵:۳۹ کد : ۱۱۷۲۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۶۹
همزمان با برگزاری هجدهمین همایش سالیانه بتن و جشنواره بتن و زلزله ، از استاندارد ملی و اجباری ویژگی بتن آماده و نقش بازرسی کنترل کیفیت فرایند تولید واحدهای تولیدی،که در جهت ساخت و ساز  با کیفیت ت...
رونمایی از استاندارد ملی ویژگی بتن آماده در هجدهمین همایش سالانه موسسه بتن و جشنواره بتن و زلزله
همزمان با برگزاری هجدهمین همایش سالیانه بتن و جشنواره بتن و زلزله ، از استاندارد ملی و اجباری ویژگی بتن آماده و نقش بازرسی کنترل کیفیت فرایند تولید واحدهای تولیدی،که در جهت ساخت و ساز  با کیفیت توسط مرکز تحقیقات بتن تدوین و به تایید سازمان ملی استانداردرسیده است، رونمایی می شود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، مهندس مصطفی احمد وند رئیس مرکز تحقیقات بتن در نشست خبری این همایش گفت: هجدهمین همایش سالیانه بتن آمریکا شاخه ایران  و  جشنواره بتن و زلزله در روزهای 27 و 28 بهمن ماه  با مشارکت وزارت علوم و حمایت معاونت علمی ریاست جمهوری در مجموعه فرهنگی ورزشی شماره یک شرکت نفت برگزار می شود  که در این همایش، علاوه بر ارائه مقالات علمی ،  دستاوردهای بازسازی بم پس از زلزله  تبیین و از اساتید  و چهره های صنعت ساخت و ساز کشور تجلیل می شود.
وی افزود:  پارادایم فراصنعتی در قلمروی علم و دانش بتن و صنعت ساخت و ساز و نقش آن در توسعه پایدار شهری و شهر سازی هوشمند، پاردایم نوین در ساخت بتن آماده و ساخت و ساز بتنی پایدار و سیستم بازرسی واحدهای تولیدی بتن آماده برای کیفیت ساخت و ساز بتنی پایدار از جمله محورهای اصلی کنفرانس بتن و زلزله هستند   و  بیش از 90 مقاله علمی تخصصی به این کنفرانس ارسال شده است .
مهندس احمد وند گفت: برگزاری میزگردهای تخصصی مرتبط با توسعه پایدار شهر نشینی، برگزاری 10 نوع مسابقه دانشجویی در موضوع بتن، برگزاری مسابقات ساخت پل کاغذی ، مسابقه طراحی سازه های بتنی با نام کن استراکشن  و کارگاه آموزشی  نحوه  برگزاری استارت آپ  در موضوعات مرتبط با بتن  از جمله بخش های جشنواره بتن و زلزله است.
مهندس احمد وند افزود: برای افتتاحیه جشنواره بتن و زلزله از مسئولان سازمان مدیریت و برنامه ریزی، وزارت مسکن و شهرسازی، نظام مهندسی ساختمان و جامعه علمی و مهندسی و متخصصان معماری و عمران کشور دعوت شده است.
رئیس مرکز تحقیقات بتن گفت : 80 درصد تحقیقات مرکز تحقیقات بتن کاربردی هستند و  این مرکز تاکنون در ساخت مخازن بتنی نفت و گازوئیل با شرکت نفت همکاری داشته و امسال نیز  در پروژه های شرکت مپنا همکاری داریم. 
وی در تشریح مرکز تحقیقات بتن  گفت : این مرکز با مجوز رسمی و قطعی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و به عنوان نماینده مرکز تحقیقات موسسه بین المللی بتن آمریکا(ACI) و موسسه کن استراکشن آمریکا (American Canstruction) طی سال های گذشته در حوزه پژوهش کاربردی و آزمایشگاهی و بهره گیری از تجارب فعالیت کرده، که از جمله می توان به دستاوردهای تجارب بازسازی مناطق زلزله زده قزوین، نور و کجور و شهر بم پس از زلزله با برقراری 8 آزمایشگاه در خصوص کنترل کیفیت بتن، مواد و مصالح و مکانیک خاک کارگاه های تخصصی اشاره کرد .
 مهندس احمدوند افزود: این مرکز  به دنبال مطالعات و بررسی های مستمرخود در حوزه طرح جامع استراتژی بتن و ساخت وساز بتنی ایران،  در  تدوین و تهیه سند چشم انداز 20 ساله بتن و صنعت بتن کشور  فعال بوده  و  در راه مدیریت اجرایی کردن این نظام نامه ، هرسال  یک محور نظام نامه در همایش مطرح می شود  و  جامعه مهندسی در خصوص اجرایی کردن آن تبادل نظر می کند.