رونمائی از پروژکتور خورشیدی هوشمند PSI-27w با تلاش موسسه فناور در پارک علم وفناوری فارس

۱۶ اسفند ۱۳۹۴ | ۰۹:۲۴ کد : ۱۱۷۱۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۸۴
در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست کشور، پروژکتور خورشیدی هوشمند PSI-27w، با مدیریت هوشمند انرژی ذخیره شده، با حضور دکتر ابتکار، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست کشور رونمایی شد.به گزا...
در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست کشور، پروژکتور خورشیدی هوشمند PSI-27w، با مدیریت هوشمند انرژی ذخیره شده، با حضور دکتر ابتکار، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست کشور رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، این سیستم با استفاده از انرژی خورشیدی پاک و برای کاربرد در محیط‌های باز استفاده شده و هیچ گونه هزینه‌ای بابت خرید سیستم چراغ، خرید کابل و خرید تمامی اتصالات برقی و اجرای کابل‌کشی و شبکه اتصال به زمین و همچنین هیچ گونه صورتحساب قبوض برق ماهیانه و هزینه‌های عملیات برق رسانی ندارد.
از جمله مزایای این سیستم استفاده از کنترل سیستم هوشمند الکترونیک به منظور ایجاد امنیت، مراقبت و حفاظت در اطراف محدوده چراغ خورشیدی در طول تاریکی شب است.
این سیستم در خیابان‌ها، میادین، پارک ها، تمامی مناطق و فضاهای سبز و تفریحی، پروژه‌های ساخت و ساز به صورت موقت، تمامی محوطه‌های پارکینگ روباز، مزارع، پادگان‌های نظامی و هر محیط سر باز که نیاز به روشنایی شب دارد قابل نصب است  همچنین در اماکن مقدس و متبرکه، مراکز تاریخی و فرهنگی و تفریحی، دریاچه و معبر رود و مناطق کوهستانی و تفریحی و محیط هایی که امکان تخریب نباشد، در ارتفاعات و مناطق صعب العبور و روستایی و دور از شبکه انتقال برق، در محوطه‌های باز پتروشیمی، پالایشگاه و حتی جهت ایجاد روشنایی به صورت موقت در اماکن تاریک مانند تونل‌ها و با توجه به خاصیت ضد انفجاری در معادن مختلف قابل کاربرد است.
این سیستم، محصول شرکت نانو انرژی پیشرو بین الملل، از موسسات مستقر در مرکز رشد نفت و گاز پتروشیمی پارک علم وفناوری فارس است.