رقابت 1500 دانشجوی دختر از 86 دانشگاه کشور در دوازدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان

۱۸ مرداد ۱۳۹۳ | ۱۴:۲۶ کد : ۱۱۶۷۴ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۷۱۵
دکتر محمد پورکیانی مدیر کل تربیت بدنی وزارت علوم در مراسم در مراسم افتتاح دوازدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان دختر گفت : این المپیاد در راستای توجه به توسعه ورزش دانشگاه ها همراه با توجه به شعار سال ...
رقابت 1500 دانشجوی دختر از 86 دانشگاه کشور در دوازدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان
دکتر محمد پورکیانی مدیر کل تربیت بدنی وزارت علوم در مراسم افتتاح دوازدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان دختر گفت : این المپیاد در راستای توجه به توسعه ورزش دانشگاه ها همراه با توجه به شعار سال 93 که توسط مقام معظم رهبری تبیین شد به دنبال توسعه ورزش دانشگاهی با عزم ملی و جهاد اقتصادی است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر پورکیانی در ادامه اظهار داشت :  این المپیاد به عنوان بزرگ ترین رویداد ورزشی دانشجویی نماد تحقق به این شعار است و امروز ورزش در دانشگاه ها به درخت تنومندی تبدیل شده که نگهداری آن نیاز به ارتقای پایدار و توسعه ورزش دانشجویی دارد.
وی افزود: دراین المپیاد ورزشی 1500 نفر از دانشجویان دختر از 86 دانشگاه و موسسه عالی کشور در قالب 183 تیم و 8 رشته ورزشی شامل فوتسال، فوتبال، والیبال، بسکتبال، بدمینتون، شنا، دوو میدانی و تکواندو برگزار می شود.
مدیر کل تربیت بدنی وزارت علوم خاطرنشان کرد: همچنین در این رقابت ها 165 داور ملی و بین المللی به قضاوت می پردازند و 200 داوطلب در این مسابقات ما را همراهی می کنند و امیدواریم این المپیاد فصل جدیدی برای زندگی دانشجویی این ورزشکاران باشد که در کنار رقابت ورزشی رفاقت های ورزشی را نیز داشته باشند .
گفتنی است دوازدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور در دو بخش دختران و پسران از 17 مرداد تا 7 شهریور ماه به میزبانی دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار می شود.