رشته روان شناسی ورزشی دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) از مقیاس‌های جهانی برخوردار است

۰۹ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۹:۱۴ کد : ۱۱۶۵۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۸۲
استاستاد گروه روانشناسی ورزشی دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) گفت: پژوهش های انجام شده دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) در دوره دکتری تحصصی روان شناسی ورزشی از کیفیت خوب و قابل مقایسه با مقیاس‌های جهانی ...
است
استاد گروه روانشناسی ورزشی دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) گفت: پژوهش های انجام شده دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) در دوره دکتری تحصصی روان شناسی ورزشی از کیفیت خوب و قابل مقایسه با مقیاس‌های جهانی برخوردار است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر سید محمد کاظم واعظ موسوی به جایگاه روانشناسی ورزشی اشاره کرد و گفت: در روانشناسی ورزشی، آموزش و راهنمایی روان شناختی به عملکرد رفتار ورزشکاران کمک می‌کند.
وی با بیان اینکه روانشناسی ورزشی جزو رشته‌های تاثیر گذار در جامعه است گفت:  در این ایام که رشته‌های تحصیلی ‌و بازار کار با یکدیگر هماهنگی ندارند، رشته روان شناسی ورزشی از بازار کار خوبی در جامعه برخوردار است.
واعظ موسوی با اشاره به اینکه روانشاسی ورزشی از نقطه نظر تاثیر در اجتماع در دو حیطه ورزش قهرمانی و مردمی کارآمد است، ابراز کرد: زمانی که ورزش قهرمانی و حرفه‌ای در کشوری مورد توجه قرار می گیرد تمامی مولفه های مربوط به این ورزش نیز مد نظر است. کشوری که برتری در رقابت‌های بین المللی را جزء اهداف خود قرار داده است می تواند از روانشناسی ورزشی به عنوان پیش‌نیاز برای رسیدن به این هدف بزرگ استفاده کند.
وی با اشاره به اینکه جامعه در مقابل ورزش قهرمانی ورزش‌های همگانی را نیز مد نظر دارد، افزود: گسترش ورزش در بین مردم به منظور گسترش سلامتی در بین آن‌ها جزو هدف‌های روشن و به خوبی تبیین شده دولت است از این رو روانشناسی ورزشی می توان کمک شایانی به این رشته ورزشی کند.
وی در پاسخ به این سوال که چرا ورزش در بین کشور ما همگانی نشده است، گفت: ما امروز در خیلی از رشته ها پیشرفت‌های چشم گیری داشته ایم اما متاسفانه به دلیل در نظر نگرفتن جنبه‌های روانشناختی، ورزش در کشور آن طور که باید همگانی نشده است.
دکتر واعظ موسوی به فعالیت‌های ارزشمند دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) اشاره کرد و افزود: دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) تنها دانشگاهی است که در کشور دوره دکتری روانشناسی ورزشی راه اندازی کرده است.
وی رشته روان شناسی ورزشی را رشته‌ای پژوهش محور دانست و گفت: تمامی پژوهش های انجام شده این رشته در دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) از کیفیت و دقت بالایی برخوردار بوده و از تمام شاخص های مورد نظر برای در پژوهش ها استفاده شده است
استاد گروه روانشناسی ورزشی دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) ابراز کرد: دانشگاه امام رضا(ع) به نمایندگی از آستان قدس رضوی با راه‌اندازی رشته روانشناسی در سطح دکتری تخصصی و تربیت دانشجویان برجسته توانسته به گسترش این رشته کمک شایانی کند.


( ۴ )