رتبه ۱۲ دانشگاه شهید چمران اهواز درچاپ مقالات علمی

۲۴ دی ۱۳۹۳ | ۱۴:۰۸ کد : ۱۱۶۳۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۵۸
دکترمحمد رعایایی سرپرست دانشگاه شهید چمران اهواز جایگاه این دانشگاه را از نظر چاپ مقالات علمی درمیان دانشگاه‌های کشور در رتبه ۱۲ اعلام کرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتررعایایی درنشست رئیس صند...
دکترمحمد رعایایی سرپرست دانشگاه شهید چمران اهواز جایگاه این دانشگاه را از نظر چاپ مقالات علمی درمیان دانشگاه‌های کشور در رتبه ۱۲ اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتررعایایی درنشست رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران وفناوران کشور با اعضای هیئت علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی این دانشگاه گفت: وضعیت دانشگاه شهید چمران اهواز از لحاظ چاپ مقالات علمی به نسبت سایر دانشگاه‌های کشور خوب است.
وی با بیان این‌که ‌اگر چه بحث علم و پژوهش بحثی جدا از فناوری است‏، افزود: اما تلاش و هدف ما این است که در حوزه‌های علم و پژوهش و فناوری به جایگاه اول درمنطقه برسیم. درحال حاضر کشور از نظر تولید علم و مقالات درمجلات خارجی درجهان رتبه ۱۷، در آسیا رتبه ۵  و در منطقه رتبه یکم را دارد.
گفتنی است این آمار نشان می دهد از نظر تولید علم و مقالات از سال ۲۰۰۶ تا سال ۲۰۱۳ رشد خوبی داشته ایم و در واقع در زمینه چاپ و تولید مقالات با دستیابی به جایگاه اول منطقه به هدف خود رسیده‌ایم.
وی آمار قراردادهای دانشگاه با بخش صنعت را در سال جاری ۱۰۵ قرارداد عنوان و اظهار امیدواری کرد این تعداد تا پایان سال افزایش یابد.
دکتر رعایایی عمده مشکلات پژوهش را در ۴ بخش شامل کمبود منابع مالی، عرضه محور بودن به جای تقاضا محوری، عدم ارتباط با مجامع بین المللی، عدم نظارت و ارزیابی در سازمان‌ها ذکر کرد و توضیح داد: در کشورهای اروپایی 5.3 درصد بودجه ناخالص ملی به پژوهش اختصاص دارد این در حالی است که در ایران ۴دهم درصد است.