رایزن علمی ایران در روسیه با رئیس دانشگاه الزهرا(س) دیدار و گفت‌وگو کرد

۱۱ آبان ۱۳۹۵ | ۱۶:۵۳ کد : ۱۱۶۲۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۰۸
دکتر احمد غلامی رایزن علمی ایران در کشور روسیه با دکتر انسیه خزعلی رئیس دانشگاه الزهرا(س) در راستای همکاری با دانشگاه‌های روسیه دیدار و گفت‌وگو کرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این دیدار ...
دکتر احمد غلامی رایزن علمی ایران در کشور روسیه  با دکتر انسیه خزعلی رئیس دانشگاه الزهرا(س) در راستای همکاری با دانشگاه‌های روسیه دیدار و گفت‌وگو کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این دیدار دکتر خزعلی در سخنانی درخصوص زمینه‌های همکاری این دانشگاه با دانشگاه‌های کشور روسیه به مباحثی مانند گذراندن فرصت‌های مطالعاتی و یا دوره های دکترا و پسا دکترا، ایجاد برخی رشته های دانشگاهی مشترک همچون ادبیات تطبیقی، مطالعات زنان، هنر، شرق شناسی و جامعه شناسی زنان، برگزاری همایش ها و انجام طرح های پژوهشی مشترک اشاره کرد.
وی عقد تفاهم‌نامه‌های بین‌المللی دانشگاهی را در صورتی  ارزشمند خواند که به مرحله عملیاتی برسد و درباره به نتیجه رسیدن این هدف اظهار امیدواری کرد.
در ادامه دکتر غلامی رایزن علمی ایران در کشور روسیه  نیز ضمن اظهار خوشوقتی از حضور در دانشگاه الزهرا(س)،از فضای مناسب برای گسترش همکاری‌های علمی و دانشگاهی با کشور روسیه خبرداد و درخصوص هر نوع همکاری بین‌المللی در جهت تحقق اهداف دانشگاه الزهرا(س) اعلام آمادگی کرد.
همچنین در پایان جلسه رایزن علمی ایران در روسیه از دکتر خزعلی برای سفر به کشور روسیه و بازدید از دانشگاه های آن جهت ارزیابی همکاری های بین المللی دعوت کرد.
گفتنی است در این نشست دکتر حناچی مدیر همکاری‌های علمی بین المللی دانشگاه الزهرا(س)، دکتر دست آموز و دکتر صادقی از اعضای هیئت علمی گروه زبان روسی و دکتر حسینی عضو هیئت علمی دانشکده علوم زیستی این دانشگاه نیز حضور داشتند.