راه‌اندازی شعبه دانشگاه علم وصنعت ایران در کشور عراق

۲۳ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۳:۱۱ کد : ۱۱۶۱۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۹۶
دکتر محمد علی برخورداری رئیس دانشگاه علم وصنعت از راه اندازی شعبه این دانشگاه در کشور عراق خبر داد . به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر برخورداری با اشاره به راه اندازی شعبه دانشگاهی در خارج از کشو...
دکتر محمد علی برخورداری رئیس دانشگاه علم وصنعت از راه اندازی شعبه این دانشگاه در کشور عراق خبر داد .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر برخورداری با اشاره به راه اندازی شعبه دانشگاهی در خارج از کشور گفت: در حال حاضر برنامه ای برای راه‌اندازی شعبه در خارج کشور نداریم ولی به صورت استثنا رایزنی های اولیه را انجام داده ایم که یک شعبه در کشور عراق راه اندازی کنیم.
وی ادامه داد: البته در حال حاضر بیشتر پیگیر این موضوع هستیم تا دانشگاه مشترک ایران و آلمان را در ایران راه اندازی کنیم.
رئیس دانشگاه علم و صنعت ادامه داد: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه علم و صنعت را متولی راه اندازی این دانشگاه مشترک قرار داده است.
وی افزود: اکنون مشغول بررسی موضوع هستیم هنوز در خصوص جزئیات آن و اینکه دانشگاه در چه مقطعی دانشجو پذیرش کند، تصمیم گیری نشده است  و مشغول ایجاد شرایط قانونی و برآورد اقتصادی مسئله هستیم.
گفتنی است اخیرا نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب ماده ای مقرر کردند؛ دانشگاه‌های کشور، حسب مورد به تشخیص وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تصویب شورای گسترش آموزش عالی وزارتخانه‌های مربوط می‌توانند نسبت به تأسیس شعب در مناطق آزاد تجاری - صنعتی و نیز در خارج از کشور به صورت خودگردان و با دریافت شهریه از داوطلبان اقدام کنند.