راه‌اندازی کانون ارتباط مستقیم متخصصان شهر و دانشگاه شیراز

۲۱ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۳:۰۱ کد : ۱۱۶۰۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۶۵
دکترسیدعلی اکبر صفوی قائم‌مقام دانشگاه شیراز گفت: دانشگاه شیراز در دوره مدیریت جدید با دو شعار تقویت جایگاه علمی دانشگاه و خدمت‌رسانی به جامعه کار خود را آغاز کرده و دراین راستا در بعد خدمت‌رسانی به ج...
دکترسیدعلی اکبر صفوی قائم‌مقام دانشگاه شیراز گفت: دانشگاه شیراز در دوره مدیریت جدید با دو شعار تقویت جایگاه علمی دانشگاه و خدمت‌رسانی به جامعه کار خود را آغاز کرده و دراین راستا در بعد خدمت‌رسانی به جامعه آمار قراردادهایی که با دستگاه‌ها و سازمان‌ها داشته ، در دو سال گذشته چهاربرابر شده است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترصفوی گفت: ما در سال قبل فعالیت‌هایی را آغاز کردیم که با شعار امسال مرتبط است. بعد از اینکه مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی صحبت کرده بودند ما همه فعالیت‌های اجرایی، ساختمان‌های دانشگاه و عملکردهای خود را شاخص‌بندی کردیم و به نوعی استانداردسازی ارزش‌گذاری را انجام دادیم و به این ترتیب توانستیم چیزی حدود 400 مترمربع فضای جدید را در دانشگاه ایجاد کنیم، یعنی در حدود 600 میلیون تومان صرفه‌جویی اقتصادی داشتیم.
وی افزود: سال گذشته، گروه اقتصاد مقاومتی دردانشگاه شیراز تشکیل شد و بعد از نام‌گذاری امسال به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل برای تقویت و فعالیت موثرتر این گروه برنامه‌هایی را در نظر گرفته‌ایم. یکی در راستای استفاده‌کردن از فضاهای دانشگاه و فعالیت‌های مشارکتی مرتبط با آن و یکی هم در ارتباط با خدمت‌رسانی به شهر و دستگاه‌هاست. ظرف سه ماه آینده مراکز خدمات مشاوره‌ای دانشگاه را که دائما و مستقیما بتوانند کانون ارتباط متخصصان شهر و ارائه خدمات بهتر دانشگاه به شهر باشند، راه‌اندازی می‌کنیم.
قائم‌مقام دانشگاه شیراز، دانشگاه را بستر فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان دانست و گفت: دانشگاه شیراز شاید تنها دانشگاهی باشد که در آن عمده فعالیت استادانش باید متمرکز بر خود دانشگاه باشد و هرگونه فعالیت با بیرون دانشگاه باید با هماهنگی دانشگاه صورت بگیرد. بنابراین هر فعالیتی باید از کانال دانشگاه و با مجوز صورت گیرد اما درباره شرکت‌های دانش‌بنیان ما استادان را ترغیب کردیم شرکت‌ها را راه‌اندازی کنند و به این ترتیب اکنون حدود 10 تا 15 شرکت دانش‌بنیان در دانشگاه وجود دارد. مراکز شتاب‌دهی و کمک به خلاقیت و نوآوری دانشگاه نیز با جدیت و قوت دنبال می‌شود و امیدواریم ظرف چند ماه آینده خبرهای خوبی در این زمینه بشنویم.