راه کارهای توسعه همکاری دانشگاه های مغولستان و دانشگاه تبریز بررسی شد

۳۱ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۴:۳۱ کد : ۱۱۵۹۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۹۲
راهکارهای توسعه همکاری علمی و پژوهشی دانشگاه های مغولستان و دانشگاه تبریز با حضور سفیر مغولستان در ایران، رئیس و اساتید آکادمی علوم این کشور مورد بررسی قرار گرفت.به گزارش روابط عمومی وزارت ع...
راه کارهای توسعه همکاری دانشگاه های مغولستان و دانشگاه تبریز بررسی شد
راهکارهای توسعه همکاری علمی و پژوهشی دانشگاه های مغولستان و دانشگاه تبریز  با حضور سفیر مغولستان در ایران، رئیس و اساتید آکادمی علوم این کشور مورد بررسی قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمد رضا پور محمدی رئیس دانشگاه تبریز در این نشست با بیان اینکه این دانشگاه در حال حاضر به عنوان یکی از دانشگاه های برتر و جامع ایران مطرح است، اظهار داشت: دانشگاه تبریز با بیش از 21 هزار دانشجو، 21 دانشکده، 750 نفر هیئت علمی، چندین قطب علمی و مراکز تحقیقاتی و عضویت در چندین اتحادیه دانشگاه های منطقه و جهان، دارای توانمندی های زیادی در عرصه های مختلف بوده و با این ظرفیت آماده هر گونه همکاری مشترک با دانشگاه های جهان است.
وی با تاکید بر اینکه این همکاری های مشترک می تواند در زمینه هایی همچون تبادل استاد و دانشجو، برگزاری دوره های مشترک، کنفرانس ها، همایش ها و اجرای تحقیقات باشد، یادآور شد: در گذشته نزدیک دانشجویانی از مغولستان در این دانشگاه تحصیل کرده اند.
به گفته دکتر پور محمدی، دانشگاه تبریز در حال حاضر با 37 دانشگاه بزرگ دنیا تفاهم نامه همکاری دارد و بر همین اساس نیز آماده هر گونه همکاری علمی و پژوهشی با دانشگاه های مغولستان است.
اوت‌جان دامبینیام سفیر مغولستان در ایران نیز در این نشست خواستار هر گونه همکاری مشترک علمی و تاریخی با دانشگاه های ایران و به ویژه دانشگاه تبریز شد.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه شهر تبریز دارای پیشینه علمی و آموزشی قوی است، تصریح کرد: با توجه به سوابق تاریخی این شهر، می توان در اجرای برخی  تحقیقات علمی و پژوهشی با مشارکت دانشگاه های این منطقه و به خصوص دانشگاه تبریز گام های مشترکی برداشت.
پروفسور باتبولد انختوشین رئیس آکادمی علوم مغولستان نیز در این آیین ضمن تاکید بر اینکه دانشگاه های مغولستان آماده هر گونه همکاری با دانشگاه های دنیا از جمله با کشور ایران است، تصریح کرد: بر این اساس نیز دانشگاه های استان آذربایجان شرقی و بویژه دانشگاه تبریز در اولویت هستند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه موضوعات همکاری فراوانی بین دو ملت در عرصه های مختلف وجود دارد، یادآور شد: مهم‌ترین بخش این آکادمی نیز قسمت تاریخ و فرهنگ مغولستان است و در سایر موضوعات مانند  فنون، تکنولوژی و علوم اجتماعی فعال بوده و با 30 کشور و 100 سازمان علمی همکاری دارد.