راه اندازی کتابخانه دیجیتال بنیاد کتاب مطهر دانشگاه کاشان

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ | ۱۱:۵۴ کد : ۱۱۵۸۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۲۰۲
<div dir="None">با حضور دکتر سید ضیاء هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری،بخش دیجیتال کتابخانه بنیاد کتاب مطهر دانشگاه کاشان راه اندازی شد. </div> <span id="ms-rterangepaste-start"></span><div>به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم که با </div> ...
با حضور دکتر سید ضیاء هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری،بخش دیجیتال کتابخانه بنیاد کتاب مطهر دانشگاه کاشان راه اندازی شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم که با حضورسید مرتضی هاشمیان خیر کاشانی و جمعی از خیرین در دانشگاه کاشان برگزار شد ، دکتر عباس زراعت سرپرست دانشگاه کاشان در سخنانی حضور و مشارکت خیرین در توسعه فضاهای کالبدی و آموزشی این دانشگاه را قابل تقدیر دانست و گفت: از آنجا که تحقیق و پژوهش نقش مهمی در توسعه علمی و پیشرفت و آبادانی کشور دارد، با همکاری ستاد توسعه این دانشگاه، خیرین در زمینه های پژوهشی و فرهنگی وارد عمل شده و دانشگاه را همیاری و حمایت می کنند.
وی افزود: تاسیس بنیاد کتاب مطهر یکی از فعالیت های بسیار مثبتی است که سید مرتضی هاشمیان خیر ارجمند منابع موجود این کتابخانه را خریداری و در اختیار این بنیاد قرار داده است.
سرپرست دانشگاه کاشان هدف از تاسیس این بنیاد را، ترویج و توسعه فرهنگ کتابخوانی، تقویت روحیه اعتماد به نفس و امید به آینده در پژوهشگران و دانشگاهیان و کمک به دانشجویان جهت تامین منابع علمی مورد نیاز ذکر کرد و اظهار داشت: کتابهای این کتابخانه رایگان و به صورت امانت در یک ترم در اختیار دانشجویان قرار داده می شود.
وی خاطر نشان کرد: با توجه به تحریم ها و ممنوعیت ها برای دستیابی به پایگاههای اطلاعاتی، بخش دیجیتال این کتابخانه نیز راه اندازی گردید که دانشجویان بتوانند رایگان و با سهولت بیشتر از منابع این کتابخانه  استفاده کنند.
دکتر زراعت در خاتمه ابراز امیدواری کرد تا با راه اندازی بخش دیجیتال این کتابخانه و دسترسی آسان مراجعان به منابع توسعه علمی دانشجویان را در این دانشگاه شاهد باشیم.