راه اندازی مرکزمشاوره تلفنی و الکترونیکی در دانشگاه صنعتی کرمانشاه

۱۱ مرداد ۱۳۹۳ | ۱۳:۵۲ کد : ۱۱۵۷۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۵۳
هم زمان با عید سعید فطر، مرکزمشاوره تلفنی و الکترونیکی دانشگاه صنعتی کرمانشاه با عنوان " صدای مشاور " راه اندازی شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،دکتر علی اکبر اختری سرپرست دانشگاه صنعتی کرما...
راه اندازی مرکزمشاوره تلفنی و الکترونیکی در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
هم زمان با عید سعید فطر، مرکزمشاوره تلفنی و الکترونیکی دانشگاه صنعتی کرمانشاه با عنوان " صدای مشاور " راه اندازی شد.
 به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،دکتر علی اکبر اختری سرپرست دانشگاه صنعتی کرمانشاه، با اعلام این خبر گفت: با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری  و ابلاغ سند سیاست های کلی سلامت توسط ایشان و از آنجا که دانشجویان به عنوان یکی از اقشار تأثیر گذار در جامعه باید سالم باشند که بتوانند رسالت خود را به درستی انجام دهند، مرکز بهداشت، درمان و مشاوره دانشگاه در زمینه سلامت جسم و روان دانشجویان خدمات گسترده‌ای را انجام داده است که می توان به : راه اندازی شورای سیاست گذاری مرکز مشاوره دانشگاه، تشکیل پرونده سلامت جسمی، انجام طرح پایش سلامت، راه اندازی مرکز مشاوره حضوری، انعقاد قرارداد با روان پزشک و روانشناس، انعقاد قرارداد با 3 درمانگاه جهت دانشجویان با تخفیف 40 درصدی اشاره کرد.
وی با بیان این نکته که مرکز بهداشت، درمان و مشاوره دانشگاه، سلامت دانشجویان را وظیفه اصلی خود قلمداد می‌کند، افزود: سیاست مرکز بهداشت، درمان و مشاوره دانشگاه بر پیشگیری و همچنین استفاده از ظرفیت‌های دانشگاه بوده که یکی از نمودهای آن ایجاد مرکز مشاوره تلفنی و الکترونیکی است.
دکتر اختریدر ادامه تصریح کرد: با توجه به اینکه برخی دانشجویان به دلیل سنت ها و باورهای غلط رایج در جامعه از مراجعه به مشاور خودداری می کردند و یا از بیان مشکلات خود به صورت چهره به چهره امتناع می ورزیدند بنابراین لازم بود اقدامی برای یاری رساندن به این عزیزان انجام گیرد که خوشبختانه و با تدابیر اندیشیده شده،  هم زمان با عید سعید فطر، سیستم مشاوره تلفنی و الکترونیکی (ایمیل) مرکز مشاوره دانشگاه راه اندازی شد. 

گفتنی است دانشجویان گرامی جهت استفاده از مشاوره تلفنی "صدای مشاور" در روزهای شنبه تا چهارشنبه و از ساعت 8 الی 15 بعداز ظهر با شماره تلفن 37267520 تماس حاصل نمایند. همچنین برای ارتباط الکترونیکی نیز از طریق ارسال پیام به ایمیل moshaver@kut.ac.ir  می توانند از راهنمایی های مشاوران دانشگاه بهره مند شوند.