راه اندازی راه بندهای هوشمند درمجموعه "تالار شهر" در پارک علم و فناوری خراسان

۱۸ آبان ۱۳۹۵ | ۱۰:۲۳ کد : ۱۱۵۵۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۴۹۵
مهندس مهرآفاق بیرجندی مدیرعامل شرکت هنر الکترونیک در پارک علم و فناوری خراسان گفت: این شرکت تاکنون محصولات زیادی را در زمینه هوشمند سازی ساختمان ها و تسهیل روند امور از طریق راهکارهای ICT ارائه ...
مهندس مهرآفاق بیرجندی مدیرعامل شرکت هنر الکترونیک در پارک علم و فناوری خراسان  گفت: این شرکت تاکنون محصولات زیادی را در زمینه هوشمند سازی ساختمان ها و تسهیل روند امور از طریق راهکارهای ICT ارائه کرده است که از مهم ترین آن ها می توان به درب های اتوماتیک ساخته شده اشاره کرد که در 3 زمینه ایمنی، امنیت و موضوع بهینه سازی مصرف انرژی تفاوت هایی عمده ای با نمونه های مشابه خود دارد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، مهندس بیرجندی دراین خصوص گفت: همچنین در موضوع ایمنی در مواقعی که sensor های این درب ها دچار مشکل می شود، درب برای باز و بسته شدن کارایی لازم را از دست می دهد که ممکن است به فرد آسیب جدی بزند.
 مدیرعامل شرکت هنر الکترونیک در ادامه با اشاره به سایر سیستم های هوشمند این شرکت خاطر نشان کرد: تولید راه بند های جدید که علاوه بر ریموت، کلید با اپلیکیشن موبایل نیز کار می کند از دیگر محصولات این مجموعه می باشد که هم اکنون در تالار شهر توسط اعضای شورای اسلامی شهر مشهد از آن استفاده می شود.
وی افزود: این تکنولوژی کاملا اتومات است و دیگر نیازی به اپراتور نیست، حتی time مورد نظر که خودرو می تواند از آن محل عبور کند نیز کاملا قابل مدیریت می باشد.
مهندس بیرجندی درخصوص سیستم های هوشمند BMS نیز خاطر نشان کرد: این سیستم امکانات زیادی در اختیار مدیران هتل ها و مجتمع های اداری قرارمی دهد، بدین صورت که هرگاه به عنوان مثال فرد اقدام به بازکردن پنجره ها می کند به صورت خودکار فن کوئل های اتاق نیز خاموش خواهند شد و سیستم های سرمایشی-گرمایشی می توانند خود را بسته به شرایط مختلف تطبیق دهند.
وی ادامه داد: همچنین تاکنون مواردی بوده است که فردی در هتل فوت کرده و مسئولان آن محل اقامتی تا چند روز مطلع نشده اند در حالی که در این نوع از سیستم های BMS امکان مانیتورینگ وضعیت حضور فرد جهت امور نظافت و یا سایر موارد وجود دارد، علاوه بر آن از طریق دکمه Emergency در پنل BMS کافی است تا فرد هرگاه دچار عارضه ای از جمله سکته قلبی شد با فشردن همین دکمه مسئول پذیرش و مهماندار را فورا مطلع کند که منجر خواهد شد تا هیچ زمانی جهت تماس در شرایط اضطراری تلف نشود.