راه اندازی دفتر خدمات سرمایه گذاری، بازاریابی و تجاری سازی دانش بنیان در قشم

۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ | ۱۲:۱۸ کد : ۱۱۵۵۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۱۵
<div dir="None"> با راه اندازی دفتر خدمات سرمایه گذاری، بازاریابی و تجاری سازی دانش بنیان در قشم، صادرات کالا و خدمات دانش بنیان به چندین کشور جهان از طریق این مرکز انجام می شود.</div> <span id="ms-rterangepaste-start"></span><div>به گزارش روابط عمومی وزارت علوم</div> ...
راه اندازی دفتر خدمات سرمایه گذاری، بازاریابی و تجاری سازی دانش بنیان در قشم
 با راه اندازی دفتر خدمات سرمایه گذاری، بازاریابی و تجاری سازی دانش بنیان در قشم، صادرات کالا و خدمات دانش بنیان به چندین کشور جهان از طریق این مرکز انجام می شود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، عراق، امارات متحده عربی و کویت به عنوان کشورهای حاشیه خلیج فارس به همراه مالزی، ترکیه و آفریقای جنوبی در فهرست دفتر خدمات سرمایه گذاری، بازاریابی و تجاری سازی صادرات کالا و خدمات دانش بنیان مرکز بین المللی رشد قشم قرار دارند.
بر پایه این گزارش، صادرات محصولات و خدمات دانش بنیان در راستای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و براساس سند تحول راهبردی علم و فناوری کشور در برنامه 5 ساله پنجم توسعه، قانون حمایت از شرکت ها و موسسات دانش بنیان و تجاری سازی نوآوری ها و اختراعات از طریق پنج پارک علم و فناوری و مرکز رشد قشم انجام می شود.
 برپایی نمایشگاه های داخلی و خارجی، معرفی توانمندی های و فرصت های سرمایه گذاری، برپایی کنفرانس ها و همایش های تخصصی با محوریت شرکت ها و موسسات دانش بنیان، برنامه ریزی بازدید از نمایشگاه های مختلف جهان و حضور در این نمایشگاه ها با هدف معرفی محصولات و خدمات دانش بنیان کشور به عنوان بخشی از برنامه های دفتر خدمات سرمایه گذاری و تجاری سازی در مرکز بین المللی رشد قشم معرفی شدند.
 انتخاب مرکز بین المللی رشد قشم در فهرست صادرکنندگان خدمات و محصولات دانش بنیان به کشورهای خارجی، براساس توانمندی های این مرکز بویژه در حوزه بین الملل و ارتباط آن با اتاق های بازرگانی مشترک ایران با کشورهای آلمان، فرانسه، ایتالیا، انجمن دوستی ایران و برزیل و عضویت این مرکز در اتحادیه جهانی پارک ها و مراکز رشد، عضویت در انجمن رشد دنیا و ارتباط با دانشگاه های معتبر خارجی صورت گرفته است.
گفتنی است با راه اندازی دفتر خدمات سرمایه گذاری و تجاری سازی در مرکز بین المللی رشد قشم، پرتال اطلاع رسانی پنج زبانه به آدرس www.iefo.ir  خبرگزاری اقتصادی قشم به همین منظور راه اندازی و کارگروه های مختلف نیز در این حوزه و برای اهداف تعیین شده فعالیت می کنند.