راه اندازی دستگاه خشک کن سرمایشی درآزمایشگاه مرکزی دانشگاه فردوسی مشهد

۲۹ آذر ۱۳۹۴ | ۱۳:۰۳ کد : ۱۱۵۵۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۰۷
دستگاه خشک کن سرمایشی مدل FD10 ساخت شرکت تجهیزات سازان پیشتاز درآزمایشگاه مرکزی دانشگاه فردوسی مشهد نصب و آماده ارائه خدمات به اساتید، دانشجویان و پژوهشگران شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، ع...
دستگاه خشک کن سرمایشی  مدل FD10 ساخت شرکت تجهیزات سازان پیشتاز درآزمایشگاه مرکزی دانشگاه فردوسی مشهد نصب و آماده ارائه خدمات به اساتید، دانشجویان و پژوهشگران شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، علی جباری آزاد مدیر آزمایشگاه مرکزی دانشگاه فردوسی مشهد با اعلام این خبر گفت: روش خشک کردن انجمادی به معنی خارج کردن آب از مواد بیولوژیکی و غیرآلی است که در اثر حرارت صدمه می‌بینند.
وی این روش را برای مواد حساس و پرارزش مانند دارو‌ها، واکسن‌ها، آنتی بیوتیک‌ها، اجزای تشکیل دهنده خون، نمونه‌های بیولوژیکی، میکرو ارگانیسم‌ها، مواد غیر آلی حساس، پودر فلز‌های کمیاب و سرامیک‌ها قابل استفاده دانست.
مدیر آزمایشگاه مرکزی با اشاره به اینکه روش خشک کردن انجمادی به عنوان یک روش مهم در ساخت پودر با سایز نانو مطرح است، گفت: به طورکلی کاربرد روش خشک کردن انجمادی درصنایع داروئی، غذائی، پزشکی، شیمیایی، بیوتکنولوژی، بانک های خون، گیاه‌شناسی، کشاورزی، متالورژی، باستان‌شناسی و غیره می‌باشد.
وی با بیان اینکه این دستگاه در آزمایشگاه مرکزی دانشگاه فردوسی مشهد راه اندازی شده است، اضافه کرد: اساتید و دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد می توانند با استفاده از گرنت و تخفیف ویژه تعریف شده در سامانه آزمایشگاه مرکزی از خدمات این دستگاه استفاده کنند.
دکترجباری ادامه داد: سایر متقاضیان ازجمله صنایع و موسسات نیز می توانند با پرداخـت هزینه از این دستگاه و سایر امکانات آزمایشگاه مرکزی بهره مند گردند.
گفتنی است هزینه استفاده ازدستگاه به ازای هر 24 ساعت، 400.000 ریال می باشد و پژوهشگران می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر درخصوص ساعات ارئه خدمت، با تلفن 38804394 با کد 051 و یا داخلی 4394 مهندس خادمی تماس حاصل کنند.