راه اندازی بازار تجاری سازی ایده دردانشگاه صنعتی امیرکبیر

۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ | ۱۱:۱۸ کد : ۱۱۵۵۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۹۳
<div dir="None">مالک نادری مدیرکل اداره انجمن های علمی و امور المپیادها دانشگاه صنعتی امیرکبیر از برگزاری ایده بازار دراین دانشگاه خبر داد و گفت: این رویداد نیمه اول سال جاری به صورت ملی دردانشگاه صنعتی امیرکبیر برگز</div> ...
مالک نادری مدیرکل اداره انجمن های علمی و امور المپیادها دانشگاه صنعتی امیرکبیر از برگزاری ایده بازار دراین دانشگاه خبر داد و گفت: این رویداد نیمه اول سال جاری به صورت ملی دردانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزارمی شود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، نادری گفت: ایده بازار رویدادی است که درخصوص یک سوال خاص ایده‌ها جمع آوری می شود و پس ازطی فرآیند دقیق و کارشناسی شده تعدادی از ایده‌ها غربال شده و به مرحله نهایی راه می یابد.
مدیرکل اداره انجمن های علمی و امور المپیادهای دانشگاه صنعتی امیرکبیر درادامه گفت: پس از بررسی ایده‌های ارائه شده به رویداد ایده بازار تعداد 7 تا 10 ایده انتخاب می شوند و به مرحله نهایی راه می یابند که در این مرحله افراد در 6 دقیقه مهلت دارند ایده های خود را ارائه کنند.
وی افزود: همچنین شرکت کنندگان نیز مهلت دارند حدود 6 دقیقه در خصوص ایده ها سوالات خود را مطرح کنند و بعد از این مراحل سرمایه گذاران، صنعت گران و اعضای هیئت علمی نیز مهلت دارند طی 8 دقیقه سوالات خود را در خصوص ایده ارائه شده مطرح کنند.
نادری گفت: هدف ازبرگزاری رویداد ایده بازار آماده سازی بستری برای افزایش توانایی و روحیه کارآفرینی و ایده پردازی دانشجویان و ارتباط موثر وشفاف میان دانشجویان و صاحبان صنعت و سرمایه است.
وی با بیان اینکه ایده بازار بستری را فراهم می کند تا افراد بتوانند ایده های خود را به سرمایه گذاران و صنعتگران در حوزه های مختلف ارائه کنند، افزود: رویداد ایده بازار یک رویداد ملی است و تمامی دانشگاهیان، سرمایه گذاران بخش خصوصی که فعال درحوزه فناوری هستند، شرکت های دانش بنیان و افراد حقیقی و حقوقی دارای ایده می توانند شرکت کنند.
مدیرکل اداره انجمن های علمی و امور المپیادها دانشگاه صنعتی امیرکبیر در خصوص جوایز ایده بازار گفت: به نفر اول این رویداد مبلغ 2 میلیون تومان، نفر دوم مبلغ 1.5 میلیون تومان و نفر سوم مبلغ یک میلیون تومان جایزه اهدا می شود. همچنین به افراد برگزیده این رویداد مبلغ 5 میلیون تومان به عنوان حمایت از اجرای ایده نیز اختصاص می یابد.
گفتنی است علاقه مندان برای شرکت و ثبت نام در رویداد ایده بازار دانشگاه صنعتی امیرکبیر می توانند تا 15 اردیبهشت ماه به نشانی اینترنتی ideasbazaar.ir مراجعه کنند .