رئیس کمیته خیرین وزارت علوم: دانشگاه کاشان در جذب خیرین در کشور الگوست

۲۱ مرداد ۱۳۹۳ | ۱۷:۰۶ کد : ۱۱۵۲۲ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۸۱۳
دکتر محمد حسین امید معاون اداری مالی و مدیریت منابع و رئیس کمیته خیرین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در مراسم بهره برداری و کلنگ زنی طرح های عمرانی، آموزشی و رفاهی در دانشگاه کاشان گفت: دانشگاه کاشان...
رئیس کمیته خیرین وزارت علوم: دانشگاه کاشان در جذب خیرین در کشور الگوست
دکتر محمد حسین امید معاون اداری مالی و مدیریت منابع و رئیس کمیته خیرین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در مراسم بهره برداری و کلنگ زنی طرح های عمرانی، آموزشی و رفاهی در دانشگاه کاشان گفت: دانشگاه کاشان در جذب و مشارکت خیرین در اجرای پروژه های آموزش عالی پیشرو و الگوست.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر امید در جمع خیرین دانشگاه کاشان افزود: این نگاه خیرخواهانه خیرین به علم منشاء رشد و پیشرفت کشور در تمامی زمینه ها می شود.
وی تصریح کرد: در حال حاضر 50 پروژه توسط خیرین با زیربنای 150 هزار متر مربع در دست احداث است.
معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم با اشاره به اینکه این پروژه ها در مقایسه با پروژه های دولتی قابل مقایسه نیست اظهار داشت: تعهدات خیرین برای ساخت این پروژه ها به ارزش 170 میلیارد تومان است.
وی خاطر نشان کرد: خوشبختانه با پیگری های وزارت علوم، مجلس و دولت تسهیلات خوبی برای خیرین برای اتمام پروژه های نیمه تمام انجام شده است که هزینه ها و کارمزد این تسهیلات، توسط دولت پرداخت می شود.
دکتر امید اظهار داشت: در این زمینه طرح های خیرین مورد حمایت دولت و بخشی از آن توسط دولت تامین می شود.
وی تصریح کرد: امسال برای پروژه های آموزشی 20 میلیارد تومان و پژوهشی 10 میلیارد تومان اختصاص داده شده است.
رئیس کمیته خیرین وزارت علوم ابراز امیدواری کرد: طی توافقی که در کمیسیون تحقیقات مجلس و وزارت راهبردی داشتیم قرار است در سال آینده این مقدار با رشد 500 درصدی به یکصد میلیارد تومان برسد و تعهدات 50 درصدی دولت محقق شود.
در ادامه این مراسم حسین توفیقی مدیر طرح های عمرانی دانشگاه کاشان در خصوص خوابگاهی که توسط خیرین ساخته  می شود ، گفت: این خوابگاه در دو طبقه با 20 سوئیت دانشجویی چهارنفره ساخته می شود.
وی افزود: این خوابگاه با ظرفیت 100 دانشجو با اعتبار حدود 800 میلیون تومان به همت خیر طی 18 ماه به بهره برداری خواهد رسید.
توفیقی به تکمیل دو پروژه سالن اجتماعات و کتابخانه مرکزی دانشگاه کاشان اشاره کرد و اظهار داشت: برای این دو طرح ملی، حدود دو و نیم میلیارد تومان از محل اعتبارات دولت هزینه شده است که برای تکمیل آن از محل اعتبارات خیرین هزینه می شود.
وی خاطر نشان کرد: پروژه سالن اجتماعات این دانشگاه، با پیشرفت فیزیکی 40 درصدی با زیر بنای 1800 متر مربع در دو طبقه با ظرفیت 750 نفر دانشجو شامل سالن و اتاق های جنبی بالکن در دو طبقه  ساخته می شود.
مدیر طرح های عمرانی دانشگاه کاشان، ساختمان کتابخانه مرکزی دانشگاه را از دیگر طرح ها ذکر کرد و افزود: این طرح نیز با زیر بنای 4200 متر مربع در چهار طبقه شامل سالن های جهت مطالعه، مرجع و مخزن با پیشرفت فیزیکی 45 درصدی در دست اقدام است که به همت خیر حاج محمد خالقی این دو پروژه تکمیل می شود.
وی در خاتمه خاطر نشان کرد: برای ساخت این دو طرح سه و نیم میلیارد تومان نیاز است که به همت این خیر بزرگوار تکمیل خواهد شد.
گفتنی است در این مراسم کلنگ احداث خوابگاه دانشجویی به همت خیر حاج امیر حسین ترکیان با زیربنای یک هزار متر مربع به زمین زده شد.