رئیس هیئت امنای بنیاد حامیان دانشگاه بیرجند: بورسیه نخبگان کم بضاعت با همکاری بنیاد حامیان دانشگاه صورت می پذیرد

۰۸ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۲:۵۹ کد : ۱۱۵۰۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۳۶
دکترنوربخش رئیس هیئت امنا بنیاد حامیان دانشگاه بیرجند درمراسم گرامیداشت چهلمین سال تأسیس دانشگاه و اولین سال تأسیس این بنیاد اظهار کرد: دانشگاه بیرجند به عنوان یک دانشگاه علمی و محوری در ایران شناخت...
رئیس هیئت امنای بنیاد حامیان دانشگاه بیرجند: بورسیه نخبگان کم بضاعت با همکاری بنیاد حامیان دانشگاه صورت می پذیرد
دکترنوربخش رئیس هیئت امنا بنیاد حامیان دانشگاه بیرجند درمراسم گرامیداشت چهلمین سال تأسیس دانشگاه و اولین سال تأسیس این بنیاد اظهار کرد: دانشگاه بیرجند به عنوان یک دانشگاه علمی و محوری در ایران شناخته شده است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترنوربخش با بیان اینکه بنیاد حامیان دانشگاه ها سازمانی مردم نهاد هستند، گفت: این سازمان برای اولین بار در ایران برای حمایت از دانشجویان تاسیس شده است.
وی با اشاره به اینکه بنیاد حامیان در راستای ویژگی های فرهنگی، علمی و غیرسیاسی فعالیت می کند، بیان داشت: این بنیاد برای رفع مشکلات و ضعف های موجود در بخش های آموزشی بسیار تاثیرگذار خواهد بود.
دکترنوربخش با بیان اینکه اعتبارات اختصاص یافته ازسوی وزارت علوم کفاف کلیه هزینه های دانشگاه ها را نمی کند، گفت: در تمام دنیا این نیاز از طریق بنگاه های خیریه و سازمان های مردم نهاد تامین می شود.
رئیس هیئت امنای بنیاد حامیان دانشگاه بیرجند با اشاره به اهداف این بنیاد تصریح کرد: نام گذاری فضاهای آموزشی به نام خیران و بورسیه نخبگان کم بضاعت از جمله اهداف مهم این بنیاد است.
وی افزود: علی رغم وضعیت اقتصادی و معیشت مردم استان خراسان جنوبی کمک های بسیار موثری در سازمان های مردم نهاد و خیریه داشته اند.
دکتر نوربخش با اشاره به نیاز جامعه به دانشگاه ها گفت: بنیاد حامیان از هرگونه کمکی که می تواند گره گشا باشد استقبال خواهد کرد.