رئیس مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم: یکی از اصول ما درجهت ثبات و استمرار کار، مسئله بومی گزینی است

۲۵ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۶:۳۳ کد : ۱۱۴۹۲ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۲۲۵
حجت الاسلام رضوان طلب بیان کرد: مساله بومی گزینی یکی از اصول ما است چرا که برای ثبات و استمرار کار باید از نیروهای بومی استفاده کنیم. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، حجت الاسلام رضوان طلب در حاشیه ...
رئیس مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم: یکی از اصول ما درجهت ثبات و استمرار کار، مسئله بومی گزینی است
حجت الاسلام رضوان طلب بیان کرد: مساله بومی گزینی یکی از اصول ما است چرا که برای ثبات و استمرار کار باید از نیروهای بومی استفاده کنیم.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، حجت الاسلام رضوان طلب در حاشیه بازدید از دانشگاه ولایت ایرانشهر به تشریح روند کنونی جذب هیئت علمی پرداخت و اظهار داشت: مرکز جذب هیئت علمی شبکه ای فاخر و مستحکم است که برخواسته از متن جامعه علمی می باشد و در هیچ کجای کشور همانند آن وجود ندارد.
وی تعداد اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های کشور را بیش از 38 هزار نفر ذکر کرد و افزود: برای جذب هیئت علمی هر سال دو نوبت در شهریور و بهمن فراخوان داده می شود و افرادی که تمایل دارند نام نویسی می کنند.
رئیس مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم گفت: بیشترین سهم پذیرش با 90 درصد از سوی دانشگاه ها صورت می گیرد به طوری که در شبکه جذب دو هزار و 500 نفر از اعضای هیئت علمی همکاری دارند.
دکتر  رضوان طلب در بخش دیگری از سخنان خود، ملاک اصلی در جذب اعضای هیئت علمی را صرفا شایستگی علمی دانست و با بیان اینکه ملاک ما علم است و باید افراد توانمند در سامانه جذب هیئت علمی ثبت نام کنند گفت: هیچ‌کس با هیچ سفارش و مزیتی غیر از وزنه علمی نمی‌تواند وارد دانشگاه شود. مبنای ما بر شایستگی است و افراد پس از ثبت نام دعوت به مصاحبه خواهند شد و فردی که بیشترین امتیاز را کسب کند به عنوان هیئت علمی جذب می شود.
رئیس مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم، تصریح کرد: در بررسی صلاحیت های علمی، ما فقط پرونده‌ها را از نظر شکلی بررسی می‌کنیم، در حدی که استانداردهای مربوط به مقررات توسط کارشناس بررسی می شود و وارد جزییات نمی شویم. در بخش صلاحیت عمومی هم بررسی توسط دانشگاه انجام می‌شود و ما فقط تایید می‌کنیم.
وی با تاکید بر اینکه مذهب در جذب اعضای هیئت علمی ملاک انتخاب نیست، تصریح کرد: هم اینک 40 درصد اعضای هیئت علمی دانشگاه ولایت را اهل سنت تشکیل می دهند که این تعداد در حال افزایش به بیش از 60 درصد است.
دکتر رضوان طلب ادامه داد: فرقی بین اهل سنت و اهل تشیع قائل نیستیم و این امید را به دوستان اهل سنت می دهیم که  ملاک اصلی در جذب هیئت های علمی صرفا  شایستگی علمی است .
وی خطاب به اساتید دانشگاه ولایت خاطرنشان کرد: امتیازات ویژه ای برای جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه ولایت پیش بینی شده است که بحمد الله با تسهیلات و سهمیه بیشتر در فرصتی کوتاه شاهد آن هستیم که دانشگاه ولایت خوش درخشیده و جایگاه خود را یافته است.
گفتنی است دانشگاه ولایت ایرانشهر دارای 90 عضو هیئت علمی است.