رئیس مرکز آموزش عالی شهرضا : این مرکز در افق دید طراحی شده برای خود، یک موقعیت ممتاز علمی، پژوهشی در منطقه جنوب اصفهان را متصور است

۲۷ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۲:۲۲ کد : ۱۱۴۸۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۱۴
دکترکریم زاده،رئیس مرکز آموزش عالی شهر رضا در مراسم تجلیل از خیران این مرکز، به تشریح اقدامات 5 سال گذشته پرداخت.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر حمیدرضا کریم‌زاده، در مراسم تجلیل از خیرین و افتت...
رئیس مرکز آموزش عالی شهرضا : این مرکز در افق دید طراحی شده برای خود، یک موقعیت ممتاز علمی، پژوهشی در منطقه جنوب اصفهان را متصور است
دکترکریم زاده،رئیس مرکز آموزش عالی شهر رضا در مراسم تجلیل از خیران این مرکز، به تشریح اقدامات 5 سال گذشته پرداخت.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر حمیدرضا کریم‌زاده، در مراسم تجلیل از خیرین و افتتاح اولین ساختمان آموزشی مرکزآموزش عالی  شهرضا با اشاره به روند شکل گیری این مرکزآموزش عالی اظهار کرد: در طول 5 سال گذشته امور مرکزآموزش عالی در بخش های مختلف از جمله  امور تشکیلاتی، اداری مالی ، آموزشی دانشجویی، پژوهشی، فرهنگی، فناوری اطلاعات، امور عمرانی و اسناد بالادستی پیگیری و زیر ساخت های آن شکل گرفته است.
دکترکریم زاده با اشاره به اقداماتی که در راستای امور مرتبط با تشکیلات این دانشگاه انجام شده است، تاکید کرد: اقدامات متعددی در طول این دوره 5 ساله انجام شده است که از جمله می‌توان به عضویت در هیئت امنای دانشگاه صنعتی اصفهان، تصویب نمودار سازمانی این مرکز توسط وزارت علوم، تصویب آرم و نشان مرکز آموزش عالی شهرضا و اخذ پست های سازمانی  اشاره کرد.
وی با تاکید بر این نکته که مرکزآموزش عالی شهرضا در بدو تأسیس خود هیچ گونه منابع مالی و انسانی نداشته است، گفت: در طول فعالیت 5 ساله این مرکز به مرور زمان با پیگیری های انجام شده در جدول بودجه سالیانه  کشور ردیف های سایر، اختصاصی، حقوق و مزایا و تملک دارایی ایجاد شد به طوریکه در جدول بودجه سالیانه کشور در سال 1390 کل بودجه این مرکز 300/1 میلیون ریال بوده که در سال 1395 به مبلغ 140/28 میلیون ریال افزایش یافته است.
رئیس مرکزآموزش عالی شهرضا با بیان این که این مرکز در ابتدای فعالیت خود مجهز به هیچگونه کارگاه و یا آزمایشگاهی نبوده است، گفت: ایجاد و تجهیز آزمایشگاه  های گروه های فنی مهندسی شامل برق، مکانیک، کامپیوتر نقطه عطفی در ایجاد فضای آموزشی پژوهشی مناسب در طول این 5 سال به شمار می‌آید.
دکتر کریم زاده وضعیت ابتدایی ساختمان های استیجاری را نامناسب توصیف کرد و گفت: این مرکز آموزش عالی بعد از در اختیار گرفتن ساختمان های فوق در جهت بهینه سازی و تعمیر اساسی آن‌ها جهت ارائه کلیه فعالیت‌های آموزشی و خدمات رفاهی به دانشجویان اقدام کرد.
وی ادامه داد: مرکز آموزش عالی شهرضا در راستای بهینه سازی این ساختمان ها اقداماتی از قبیل تعمیرات اساسی، تعویض تاسیسات و نوسازی انجام داده که هزینه جمعی این تعمیرات، هزینه ای بیشتر از ساخت مراکز جدید به این مرکز تحمیل کرده است.
رئیس مرکزآموزش عالی شهرضا گفت : پیگیری در جهت واگذاری اراضی ملی برای ساخت دانشگاه دولتی شهرضا از سال های قبل انجام شده است که منجر به اخذ کمیسیون 69 استانی در سال 88، مبنی بر واگذاری اراضی علی آباد مهیار به وسعت 205 هکتار به وزارت علوم تحقیقات و فناوری شده است.
وی با اشاره به دلایل انتخاب زمین فعلی این مرکز، عنوان کرد: در فرایند انتخاب زمین و تهیه طراح عمرانی مرکز ، اصول مهمی از جمله قابلیت انعطاف پذیری لازم برای مواجه با هرگونه تغییر و تحول احتمالی، همخوانی با اصول و ارزش های فرهنگی، واقع گرایی و بهره‌وری حداکثری از زمین رعایت شده است.
وی در پایان گفت: مرکزآموزش عالی شهرضا در افق دید طراحی شده برای خود، یک موقعیت ممتاز علمی، پژوهشی در منطقه جنوب اصفهان، آموزش بر پایه کارآفرینی و ایجاد روحیه خودباوری و بنیانگذاری شهرک های فناوری و کارآفرینی دانش بنیان را متصور است.