رئیس صندوق رفاه دانشجویان: دانشگاه یاسوج نیازمند توجه ملی و منطقه ای است

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۱۴:۵۱ کد : ۱۱۴۷۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۰۴
رئیس صندوق رفاه دانشجویان در بازدید از دانشگاه یاسوج با اشاره به ظرفیت ها و توانمندی های شهر و دانشگاه یاسوج گفت: دانشگاه یاسوج نیازمند توجه ملی و منطقه ای است.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، ذولفقا...
رئیس صندوق رفاه دانشجویان در بازدید از دانشگاه یاسوج با اشاره به ظرفیت ها و توانمندی های شهر و دانشگاه یاسوج گفت: دانشگاه یاسوج نیازمند توجه ملی و منطقه ای است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، ذولفقار یزدان مهر در بازدید از خوابگاه های دانشجویی دانشگاه یاسوج با اشاره به اینکه ساماندهی خوابگاه های دانشجویی کشور نیازمند 550 میلیارد تومان اعتبار است، افزود: تلاش می شود این میزان اعتبار در بودجه سال آینده این دانشگاه دیده شود.
وی بیان کرد: با توجه به اینکه در برنامه پنجم توسعه ساخت خوابگاه از سوی وزارت علوم با محدودیت مواجه شده است ، از این رو برنامه صندوق رفاه دانشجویی در این خصوص نظارتی و راهبری است.
یزدان مهر ادامه داد: در برنامه پنجم توسعه کشور استفاده از ظرفیت نهادهای عمومی و غیردولتی برای ساخت و ساماندهی خوابگاه های دانشجویی مدنظر قرار گرفته است تا در این عرصه ورود پیدا کنند.
وی ادامه داد:50 درصد تسهیلات ارزان قیمت از سوی وزارت علوم به متقاضیان در کنار 50 درصد سهم آورده متقاضی از جمله حمایت هایی است که برای ساماندهی خوابگاه های کشور درنظر گرفته شده است.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان کشور عنوان کرد: تنوع بخشی به تغذیه دانشجویان، صنعتی کردن آشپزخانه و سلف سرویس و اعطای تسهیلات ارزان قیمت به دانشگاه های کشور از مهم ترین برنامه های صندوق رفاه دانشجویی است.
وی با اشاره به کمبود امکانات در خوابگاه های دخترانه دانشگاه یاسوج، اظهار کرد: ساماندهی این خوابگاه ها در دستور کار قرار می گیرد.
یزدان مهر با بیان اینکه عملیات اجرایی ساخت خوابگاه دانشجویی دخترانه دانشگاه یاسوج از سال 88 در زمینی به مساحت سه هزار و 150مترمربع آغاز شد،گفت: از سال 90 تا ابتدای سال 93 این خوابگاه با 40 درصد پیشرفت فیزیکی و به دلیل کمبود اعتبار متوقف شد.
وی تصریح کرد:از ابتدای سال 93 تاکنون با شتاب بخشی به روند کار این پروژه هم اینک 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پیش بینی می شود با تجهیز آن مهرماه امسال به بهره برداری برسد.
وی افزود: این خوابگاه دانشجویی برای دانشجویان دختر مقطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه یاسوج ساخته شده است.