رئیس صندوق رفاه دانشجویان ازارائه «رفاه کارت دانشجویی» به دانشجویان زیرمجموعه وزارت علوم خبرداد

۲۴ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۱:۵۷ کد : ۱۱۴۶۳ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۰۳۰
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: قرار است برای رفاه بیشتر دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه‌های زیرمجموعه وزارت علوم از ترم جدید به آنها « رفاه‌ کارت دانشجویی» ارائه شود.به گزارش روابط عمومی...
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: قرار است برای رفاه بیشتر دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه‌های زیرمجموعه وزارت علوم از ترم جدید به آنها « رفاه‌ کارت دانشجویی» ارائه شود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، ذولفقار یزدان‌مهر رئیس صندوق رفاه دانشجویان با اشاره به عملکرد صندوق رفاه دانشجویان، گفت: ما همواره سعی کردیم به دانشجویان تا جایی که امکان دارد کمک کنیم تا با آرامش بیشتری به تحصیل بپردازند، به همین دلیل هم بود که وزیر علوم عملکرد مثبت صندوق رفاه دانشجویان در سال جاری را کم سابقه دانستند.
وی ادامه داد: یکی از تصمیماتی که برای رفاه حال دانشجویان اتخاذ شده این است که قرار است به دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه‌های زیرمجموعه وزارت علوم  «رفاه کارت دانشجویی» ارائه شود.
وی افزود: با این کارت به دانشجویان در حدود 26 نوع خدمت شامل خدمات رفاهی، ورزشی، فرهنگی، تخفیفات دانشجویی، سفر،ویزا کارت، حمل و نقل عمومی ارائه خواهد شد.
یزدان‌مهر تاکید کرد: این کارت از مهرماه و از ترم جدید تحصیلی به همه دانشجویان ارائه خواهد شد، فعلا این طرح مرحله آخر مطالعات فنی و اقتصادی را می گذراند که با تایید شورای راهبردی و مراحل قانونی عملیاتی می‌شود.
وی گفت: یکی از کارهای مثبت دیگری نیز که در صندوق رفاه دانشجویان صورت گرفت این بود که این صندوق با انعقاد تفاهم نامه‌هایی با بنیاد مستضعفان، صندوق کارآفرینی امید و بنیاد علوی، تسهیلاتی بالغ بر 40 میلیارد تومان را در قالب وام و خدمات رفاهی به دانشجویان پرداخت می کند.
یزدان‌مهر در خاتمه اظهار داشت: این تسهیلات در قالب وام‌های تحصیلی، ازدواج، کارآفرینی و ودیعه مسکن است.