با حضور استاندار مرکزی از دانشجویان برتر دانشگاه اراک تقدیر شد

۲۸ آذر ۱۳۹۴ | ۱۵:۱۵ کد : ۱۱۴۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۰۶
در مراسم تجلیل از دانشجویان برتر دانشگاه اراک که دانشکده علوم دانشگاه اراک  برگزار شد، استاندار استان مرکزی  در خصوص فرایند شکل گیری انقلاب و نقش دانشگاه ها و جنبش های دانشجویی سخنانی را مطر...
 با حضور استاندار مرکزی از دانشجویان برتر دانشگاه اراک تقدیر شد


در مراسم تجلیل از دانشجویان برتر دانشگاه اراک که دانشکده علوم دانشگاه اراک  برگزار شد، استاندار استان مرکزی  در خصوص فرایند شکل گیری انقلاب و نقش دانشگاه ها و جنبش های دانشجویی سخنانی را مطر ح کرد.
 به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،در این مراسم مهندس قمی در سخنانی  گفت: یک نهضت فراگیر در سال 57 بر علیه استبداد داخلی و جریانات نظام ستم شاهی به پیروزی رسید و در درون خود انقلاب ارزش هایی به وجود آورد که به جای تک محوری ،خود محور بودن را به مردم سپردند.
مهندس قمی در ادامه به فضای دانشگاه ها و جنبش های دانشجوی از سال 57 تا پیروزی انقلاب که منشاء حرکت مبارک بود پرداخته و با اشاره به سخنان حکیمانه امام راحل در زمینه نقش مردم در انتخابات گفت :  امام به نقش مردم برای تعیین سرنوشت خودشان اعتماد کامل داشتند .
در این نشست دکتر سعید حمیدی رئیس دانشگا ه اراک به نقش و جایگاه علم در جامعه امروز پرداخت و گفت :در دنیای امروز نیروی انسانی ماهر ،متخصص،توانمند و کوشا به عنوان محور توسعه می باشد .ملاک ها و شاخص های توسعه نسبت به گذشته تغییر یافته و دیگر منابع طبیعی چون نفت ،گاز ومنابع معدنی به عنوان شاخص های توسعه قلمداد نمی شوند .
دکتر حمیدی درزمینه روند توسعه علمی در کشور اظهار داشت :کشور ایران اسلامی در زمینه تولید علمی در جهان رتبه 16 و در منطقه مقام اول را را کسب کرده است.